ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Міжнародному суді ООН ми боремося за справедливе покарання винних у смерті тисяч на Донбасі. Президент

17 березня 2017 | 10:29

Це Глава держави зазначив під час зустрічі з представником України в Міжнародному суді ООН в Гаазі та главами міністерств і відомств.

Петро Порошенко сказав, що позов до Міжнародного суду ООН став першим кроком України для притягнення до відповідальності Росії за злочини, які були скоєні проти українських громадян в анексованому Криму та на Донбасі.

«У Міжнародному суді ООН вся наша команда бореться за справедливе покарання тих, хто винен у смерті тисяч у результаті терористичних атак на українському Донбасі; хто поставляв танки, найсучаснішу артилерію, системи залпового вогню, броньовані машини, боєприпаси, ракети, якими обстрілювали Авдіївку, Краматорськ, Маріуполь, цивільний автобус у Волновасі, збивали МН-17», - зазначив Глава держави під час зустрічі з представником України в Міжнародному суді ООН в Гаазі, заступником Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль, міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, міністром юстиції Павлом Петренком, Генеральним прокурором Юрієм Луценком та Головою СБУ Василем Грицаком.

Глава держави подякував за багатомісячну роботу найкращих юристів з МЗС, Мінюсту, Генпрокуратури та фахівців Генштабу, Міноборони із підготовки позову України.

«На жаль, ця справа не швидка і це займе навіть не місяці, а роки. Але ми чекаємо, що будуть прийняті відповідні заходи, які дозволять принаймні унеможливити нове постачання зброї, терористів», - зазначив Президент. Глава держави підкреслив, що Україна вимагає зобов’язати Росію закрити неконтрольовану ділянку кордону та припинити усі поставки зброї, техніки, грошей терористам на Донбас, а також підготовку на території РФ та відправку в Україну бойовиків, які беруть участь у терористичних актах проти мирного населення. Українська сторона наполягає на припиненні окупантами утисків українців та кримськотатарського народу в Криму, а також зупинити зникнення кримських татар та розслідувати справи, відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та припинити дію встановлених обмежень щодо отримання в Криму освіти українською мовою.

«Я – реаліст і не маю жодних ілюзій стосовно позиції Росії та її можливих кроків. Але ми маємо виходити з того, що на нас лежить відповідальність на об’єднанні зусиль всього світу, щоб переконливо довести і притягнути Росію до відповідальності», - наголосив Глава держави.

Олена Зеркаль подякувала Президенту та командам усіх міністерств за підтримку, допомогу та спільну роботу в представленні аргументованої позиції нашої держави у справі проти Росії.

«Це черговий етап і один з елементів притягнення Російської Федерації до міжнародно-правової відповідальності. Він дуже важливий і дуже чутливий для всього світового суспільства, оскільки це дійсно перший раз, коли член Ради Безпеки ООН відповідає за діяльність, пов’язану з фінансуванням тероризму», - зазначила вона.

При цьому Олена Зеркаль наголосила, що українська делегація має також багато завдань, пов’язаних із захистом українських інвесторів, які втратили свою власність в окупованому Криму, а також захистом тих, хто постраждав внаслідок незаконних терористичних дій Росії на сході нашої держави.

«Ми продовжуємо захист інтересів України відповідно до Морської Конвенції, і вже в травні відбудуться перші слухання, які будуть присвячені питанням по процедурі», - додала вона.

За словами представника України в Міжнародному суді ООН, рішення щодо застосовування тимчасових заходів у справі «Україна проти РФ» очікується до кінця квітня. «Для нас буде важливим сам факт ухвалення судом рішення щодо застосування цих тимчасових заходів для захисту українських громадян», - підкреслила вона.

У свою чергу, Юрій Луценко повідомив, що у справі «Україна проти РФ» зібрано понад 800 томів матеріалів, з них 300 томів - під грифом «таємно» і «цілком таємно». Під час підготовки матеріалів до суду було опитано 1400 потерпілих, 2000 свідків, проведено 1800 судових експертиз і здобуто 100000 одиниць речових доказів, у тому числі зразки зброї та військової техніки виробництва Російської Федерації, захоплені українською армією під час боїв.

Юрій Луценко також повідомив, що ГПУ підготовлені обвинувальні акти, які вже надані ватажкам терористичних організацій і спрямовані до суду. За його словами, також готуються сотні подань у рамках заочного засудження ватажків терористів та зрадників українського народу.

Теги: порошенко суд оон

Версія для друку Поділиться:


Вверх