ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

В Оскільському інтернаті проведуть ремонт, замінять вікна та оновлять обладнання

14 березня 2017 | 10:05

На ці цілі установа отримає понад 10 млн грн від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага. Він уточнив, що допомога надається в рамках проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб».

«Це найбільший проект, який ми реалізуємо спільно з GIZ. На реконструкцію інтернату іноземні інвестори виділять близько 10 млн грн, окремо буде проведена реконструкція корпусу під майстерню для підопічних - це приблизно 8 млн грн», - розповів Юрій Шпарага.

За його інформацією, ремонтні роботи вже розпочато. В Оскільському психоневрологічному інтернаті, де проживає 405 людей з інвалідністю та людей похилого віку (в тому числі 50 переселенців), замінять вікна та відремонтують приміщення. Також для установи придбають тренажерне, реабілітаційне та холодильне обладнання.

Як повідомив директор Департаменту соцзахисту, німецькі партнери передадуть обладнання ще для 6 інтернатних установ області.

«Так, в цьому році в рамках проекту «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб України» для підопічних та вихованців 6 інтернатних установ (Оскільського психоневрологічного, Богодухівського дитячого, Хорошевського, Вовчанського, Харківського геріатричних пансіонатів, а також Вовчанського спеціального інтернату) буде придбано реабілітаційне та медичне обладнання. Це меблі, функціональні ліжка, інвалідні візки, тренажери, вертикалізатори і ролятори для дітей», - зазначив Юрій Шпарага.

Також GIZ реалізує проект з ремонту та забезпечення необхідним обладнанням кухні Богодухівського дитячого будинку-інтернату. Вартість проекту - 300 тис. грн.

Довідка. За даними Департаменту соціального захисту населення ХОДА, в минулому році благодійні організації надали допомогу 18 будинкам-інтернатам Харківщини на суму 13,3 млн грн (для порівняння, в 2015-му - 4,7 млн ​​грн). На сьогодні люди похилого віку, особи з інвалідністю, діти з обмеженими можливостями, які проживають в інтернатних установах, забезпечені одягом, медикаментами, необхідним медичним і реабілітаційним обладнанням. Для створення комфортних умов проживання такої категорії людей в інтернатах проведені ремонтні роботи житлових кімнат, які обладнали зручними меблями та інвентарем.

Теги: оскільський психоневрологічний інтернат ремонт німецьке товариство міжнародного співробітництва гиз giz допомога шпарага

Версія для друку Поділиться:


Вверх