ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Розслідування НП у харківському аквапарку - на контролі керівництва ХОДА та Нацполіції

11 березня 2017 | 11:38

На даний момент в Обласній дитячій клінічній лікарні № 1 перебувають 6 дітей з ознаками отруєння парами хлору.

Загалом за медичною допомогою після відвідування харківського аквапарку «Джунглі» звернулися близько 20 осіб. 6 дітей госпіталізували. На даний момент їх стан стабілізовано, діти проходять необхідний курс лікування.

«10 березня близько 7-ї ранку до «швидкої допомоги» звернулися батьки двох дітей із симптомами отруєння. Обидві дитини відвідували аквапарк «Джунглі», дітей не госпіталізували. Після близько 20:30 за допомогою звернулися відразу декілька сімей. У дітей були кашель, блювота, головний біль. Одного з них відразу госпіталізували до 1-ї обласної дитячої лікарні, інші від госпіталізації відмовилися. Але о 23:00 почали надходити повторні дзвінки, у результаті госпіталізували ще 5 дітей. Первинний діагноз - отруєння парами хлору. До аквапарку відразу виїхали оперативно-слідча група Головного управління Нацполіції в Харківській області, керівники департаментів цивільного захисту та оборонної й мобілізаційної роботи облдержадміністрації, в.о. начальника Управління охорони здоров'я ХОДА, представники ДСНС і Держпродспоживслужби», - розповів заступник голови ХОДА Олександр Скакун.

Він також повідомив, що в аквапарку взяті забори води. За попередньою інформацією, її хімічний склад не відповідав нормам. На даний момент проводяться слідчі дії. Вирішується питання про внесення відомостей до ЄРДР. Розслідування події знаходиться на контролі керівництва ХОДА. За дорученням голови облдержадміністрації Юлії Світличної справу також взято на контроль керівництвом ГУ НП в Харківській області.

«Слід зазначити, що з боку керівництва аквапарку «Джунглі» були зроблені спроби перешкоджати проведенню слідчих дій, а саме забору води», - повідомив Олександр Скакун.

Залагодити конфлікт вдалося після особистого втручання заступника голови ХОДА.

«Керівництво області забезпечує умови максимального сприяння розвитку бізнесу в регіоні. Однак, хочу звернути увагу власників як малих, так і великих підприємств на необхідність дотримання норм чинного законодавства та надання сприяння правоохоронним органам, - підкреслив Олександр Скакун. - Крім юридичного боку, в даній ситуації є й моральний - адже від оперативності визначення реагенту, що викликав отруєння дітей, залежало визначення методики їх лікування. Керівництво облдержадміністрації та особисто глава ХОДА Юлія Світлична тримає на контролі дотримання норм законодавства правоохоронними та контролюючими органами в області під час проведення ними перевірок і слідчих дій - щоб уникнути незаконного тиску на підприємців. Однак, коли мова йде про порушення законодавства бізнесом, реакція буде законною та жорсткою. Перед початком оздоровчого сезону 2017 року хочу ще раз звернути увагу керівництва підприємств, які забезпечують відпочинок жителів Харківської області, на необхідність чітко контролювати стан і дотримання санітарних норм на своїх об'єктах».

Теги: скакун нп аквапарк джунглі діти отруєння хлор

Версія для друку Поділиться:


Вверх