Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У регіоні працюватиме Кризовий соціальний центр для жінок

У регіоні працюватиме Кризовий соціальний центр для жінок

Допомогу в комунальній установі зможуть отримати жінки, які постраждали від домашнього насильства, торгівлі людьми, а також жінки, які звільняються з місць позбавлення волі.

Рішення про створення центру для жінок було ухвалено в ході сесії обласної ради 23 лютого.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення ХОДА, центр розрахований на перебування 33 жінок. Згодом його планують розширити.

Допомогу жінкам у центрі надаватимуть соціальні працівники, психолог, юрист та медики.

«Рішення відкрити установу є відповіддю на виклики сьогодення та сприятиме задоволенню потреб громади у наданні соціальних послуг з соціальної адаптації жінок, які звільняються з місць позбавлення волі або постраждали від домашнього насильства чи торгівлі людьми, - розповіли в департаменті. - За підтримки  фахівців та супроводу спеціалістів жінки проходитимуть програму інтеграції та реінтеграції в суспільство, отримуватимуть соціальні послуги та комплексну допомогу».

Давати направлення до центру будуть Нацполіція, органи соцзахисту, а також громадські організації, які працюють із зазначеними категоріями жінок. Адреса установи не розголошуватиметься для безпеки жінок, які там перебуватимуть.

Як пояснив у ході пленарного засідання сесії директор Департаменту соцзахисту Юрій Шпарага, комунальне підприємство створюється на базі вже існуючого центру «Дім на півдороги», що досі був структурним підрозділом Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна». За договором з організацією, у разі визнання проекту ефективним його планувалося передати до комунальної власності області, що й було зроблено.