Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Компенсацію «теплих» кредитів з обласного бюджету зможуть отримати близько 3,5 тис. мешканців регіону

Компенсацію «теплих» кредитів з обласного бюджету зможуть отримати близько 3,5 тис. мешканців регіону

На ці цілі в 2017 році виділено 6,5 млн грн. Відповідні зміни були внесені до обласного бюджету на 2017 рік.

Кошти на фінансування Обласної програми відшкодування відсотків за кредитами, отриманими населенням на впровадження енергозберігаючих заходів, на 2016 - 2020 роки виділили в ході сесії облради 23 лютого.

За словами начальника Управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Олексія Белоцького, за обсягами передбаченого фінансування на 2017 рік Харківська область посідає друге місце серед областей України. Виділених коштів буде достатньо для гарантування виплат близько 3,5 тисячам мешканців області.

«Виходячи з того, що державна програма стимулювання населення до впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій бере на себе зобов'язання з погашення 35% від тіла кредиту, Харківська обласна адміністрація в рамках обласної програми встановила процентну частку відшкодування на рівні 15% річних. Середній розмір кредиту в 2016 році становив 13 тис. грн, тобто відшкодування з боку області складе в середньому 1,8 тис. грн з одного кредиту за рік», - уточнив Олексій Белоцький.

Зокрема, кошти за обласною програмою виділяють на кредити, які взяті на утеплення фасаду, заміну вікон, радіаторів водяної системи опалення, регулятори температури повітря (у тому числі автоматичні), рекуператори теплоти вентиляційного повітря, теплонасосні системи для водяної системи опалення та гарячого водопостачання, системи сонячного теплопостачання та гарячого водопостачання, вузли обліку гарячої та холодної води, прилади обліку електричної енергії тощо.