ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На фінансування програми «теплих» кредитів у 2017 році передбачено понад 400 млн грн

15 лютого 2017 | 14:17

Уряд продовжив дію програми, за якою ОСББ, ЖБК та громадяни отримують часткову компенсацію кредитів, узятих на енергозберігаючі заходи, та вдосконалив її процедуру.

«Програма «теплих» кредитів довела свою ефективність і попит у населення. З моменту старту програми на впровадження енергоефективних заходів видано понад 163 тис. кредитів на суму 2,7 млрд грн», - повідомив віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.

Середня економія теплової енергії від впровадження енергоефективних заходів за програмою склала: при термомодернізації стін - 24%, при облаштуванні індивідуальних теплових пунктів - 10%, при встановленні енергоефективних склопрозорих конструкцій у місцях загального користування - 14%.

Крім того, зафіксована суттєва економія електроенергії на освітлення місць загального користування (71%).

«Сьогодні 95% ОСББ та ЖБК готові взяти участь у програмі повторно. Адже 81% опитаних відзначили підвищення комфортності власних помешкань. Щодо приватних домогосподарств, то кожна родина, яка взяла участь у програмі, завдяки встановленню вікон, заміні застарілих газових котлів, утепленню стін в одноквартирних будинках зменшила споживання газу від 16 до 43%, а після заміни вікон, радіаторів у квартирах багатоквартирних будинків - зекономила до 24% тепла», - зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, у 2017 році процедуру надання кредитів удосконалили, посилили контроль за впровадженням енергоефективних заходів та використанням коштів, передбачили систему моніторингу ефективності виконання програми.

Віце-прем’єр також зауважив, що програма «теплих» кредитів реалізовується у контексті створення фонду енергоефективності. Вона дає фінансовий інструмент для підтримки енергоефективних заходів. У свою чергу, фонд енергоефективності - інституція, яка надаватиме людям технічні рекомендації під фінансові пакети. 

Крім того, за словами віце-прем’єр-міністра, програма має мультиплікаційний економічний ефект.

«Кожна гривня бюджетних коштів за механізмом співфінансування таких кредитів залучає кошти самих співвласників, кредитних установ, місцевих бюджетів - у разі наявності місцевої програми додаткового стимулювання - та повертається в бюджети у вигляді податкових надходжень, зменшення видатків на субсидії на оплату комунальних послуг», - підкреслив Геннадій Зубко.

Теги: зубко теплі кредити

Версія для друку Поділиться:


Вверх