ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Споживання газу в бюджетній сфері Харківщини скоротилося на 18%

09 лютого 2017 | 15:00

Про енергозберігаючі заходи, що впроваджуються в регіоні, розповів під час прес-конференції 9 лютого заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко.

Він зазначив, що в сферах енергозбереження та енергоефективності Харківська область стабільно займає лідируючі позиції.

«Ми розуміємо, що енергетична незалежність і безпека країни залежать від впровадження енергоефективних заходів, тому цей процес знаходиться під особистим контролем голови ХОДА Юлії Світличної», - підкреслив Євгеній Шахненко.

Він розповів, що в 2016 році на цільові енергозберігаючі заходи в області було спрямовано близько 80 млн грн, 78 об'єктів соціальної сфери були переведені на альтернативні джерела тепла.

За 2015-2016 роки в бюджетній сфері вдалося скоротити споживання газу на 18%.

«Але головним споживачем газу, звичайно, є населення. Тому сьогодні в Україні діють програми, спрямовані на те, щоб стимулювати споживачів до енергозберігаючих заходів», - зазначив Євгеній Шахненко.

Для цього створені дві програми: для населення і об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

За першою програмою громадяни отримують від держави компенсацію - 35% тіла кредитів, узятих на енергозберігаючі заходи. Харківська область також прийняла програму, згідно з якою з обласного бюджету будуть компенсувати 15% ставки кредиту. За словами Євгенія Шахненка, на найближчій сесії обласної ради планується виділити відповідні кошти на цей рік.

За програмою підтримки ОСББ об’єднання отримують від держави 40% компенсації кредитів, від області - 20%. Більш того, міста області також ухвалюють відповідні програми: наприклад, у Харкові прийнято рішення про компенсацію 20% кредитів, у Чугуєві - 10%.

Ще одним стимулом впроваджувати енергозберігаючі технології для населення, на думку Євгенія Шахненка, стане чіткий поквартирний облік тепла.

«У цьому році ми реалізуємо в області пілотний проект з оснащення багатоквартирного будинку лічильниками тепла. Для цього обрано п'ятиповерховий будинок у Чугуєві. У міжопалювальний сезон там будуть виконані відповідні роботи, а також заходи з утеплення. За нашими розрахунками, ці заходи скоротять витрати жителів на опалення мінімум на 50%», - розповів заступник голови ХОДА.

Фото

Теги: шахненко еренгоефективність прес-конференція

Версія для друку Поділиться:


Вверх