ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

За рік Харківську область відвідали 215 міжнародних делегацій

09 лютого 2017 | 12:53

У порівнянні з 2015-м, у півтора раза зросла кількість візитів до нашого регіону бізнес-делегацій. Також 2016 рік став роком відкриття у Харкові відразу трьох представництв міжнародних організацій.

Про підсумки роботи ХОДА у сфері розвитку міжнародних відносин у 2016 році розповіла керівник області Юлія Світлична. Вона повідомила, що минулого року область відвідали 215 міжнародних делегацій - майже на 20% більше, ніж у 2015-му.

«Зараз уже можна з упевненістю говорити, що нам вдалося переконати міжнародних партнерів у тому, що Харківська область - безпечний та інвестиційно привабливий регіон. Дуже показовим у плані динаміки інтересу до нашого регіону я вважаю форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!», який у 2016 році відвідали 30 іноземних делегацій, з них 11 - на чолі з послами, - зазначила Юлія Світлична. - Про те, що інтерес дипломатичного корпусу до нашого регіону матиме й практичну реалізацію, говорить той факт, що все частіше область відвідують представники ділових кіл, а на міжнародних зустрічах ми обговорюємо вже конкретні проекти та напрямки співробітництва».

Значущою подією у сфері міжнародного співробітництва для Харківської області стало відкриття минулого року в Харкові трьох представництв міжнародних організацій.

«У нас відкрилося представництво Консультативної місії Європейського Союзу, яке надає консультативне сприяння в питаннях безпеки та впровадження реформ. Зокрема, зараз спільно з КМЄС ми створюємо робочу групу, яка займеться розробкою дорожньої карти для впровадження реформ у секторі цивільної безпеки в області. Розраховуємо, що такий документ буде готовий протягом двох місяців», - повідомила Юлія Світлична.

Також у 2016 році на території області розпочали роботу офіси Європейського банку реконструкції та розвитку й Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ - організації, яка сприяє реалізації в області проектів, що спрямовані на соціально-економічний розвиток.

«Поява у Харкові офісів таких міжнародних інституцій, як ЄБРР, спрощує для нашого бізнесу доступ на ринок Європейського союзу. ЄБРР, у першу чергу, буде надавати консультаційні послуги нашим підприємцям, а також надавати правову допомогу. Багатьом нашим конкурентоспроможним підприємствам не вистачає юридичної компетенції. Мінімізувати ризики для них - також функція представництва ЄБРР», - пояснила голова ХОДА.

Вона підкреслила: у 2017 році область не має наміру знижувати темпи. Вже найближчим часом планується підписання угоди про встановлення побратимських відносин з найбільшим і найбільш економічно потужним індійським штатом Махараштра.

«Населення цього штату - 115 млн осіб, а ВВП - 150 млрд доларів. Махараштра забезпечує понад 40% усіх державних доходів Індії. Тому таке партнерство ми вважаємо дуже перспективним. Уже у березні чекаємо на офіційну делегацію з представників індійського бізнесу та керівництва штату», - уточнила Юлія Світлична.

Триватиме в 2017 році також реалізація спільних проектів ХОДА та Посольства США в Україні. Нагадаємо, між керівництвом області та посольством укладені 2 меморандуми про співпрацю, в їх рамках у вересні 2016 року стартував спільний проект щодо залучення громадських організацій до реалізації антикорупційних програм. Уже цього року було дано старт ще одному проекту - в правовій сфері. Йдеться про інформування співробітниками поліції громадян про їхні права.

Теги: світлична міжнародні делегації візити інвестиції економіка

Версія для друку Поділиться:


Вверх