Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Уряд продовжив дію державної програми з енергоефективності на 2017 рік

Уряд продовжив дію державної програми з енергоефективності на 2017 рік

Також удосконалено порядок надання грошової компенсації населенню на енергомодернізацію житла.

Відповідне рішення прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 8 лютого.

У цьому році, як і раніше, українські сім’ї зможуть отримати безповоротну державну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів у розмірі:

- 20% – на придбання «негазових» котлів;

- 35% – для утеплення індивідуального житла;

- 40% – для ОСББ і 70% – для отримувачів субсидій, які входять до складу цих ОСББ. 

Уряд розширив перелік банків-учасників програми. Тепер «теплі» кредити можна буде отримати не лише в Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку, а й в Приватбанку.

Цьогоріч стане обов’язковим впровадження комерційного обліку при проведенні заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків. Таким чином, ОСББ зможуть контролювати фактичне споживання енергоресурсів у будинку та оцінювати ефективність впровадження енергоефективних заходів. На такі заходи ОСББ зможуть, як і раніше, отримувати 40% безповоротної фінансової допомоги.

Населення та ОСББ, які беруть участь у програмі, можуть отримати компенсацію для утеплення будинків, встановлення вузлів обліку води та тепла, радіаторів опалення з терморегулятором, заміну вікон на енергоефективні, модернізацію освітлення, облаштування ІТП як з державного, так і місцевих бюджетів.

Довідка. В Україні наразі працює 204 місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів. Одночасна компенсація енергоефективних заходів з державного та місцевого бюджетів у рази здешевлює вартість необхідних матеріалів та обладнання для утеплення.