ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Зекономлену субсидію можна використовувати під час сплати наступного комунального платежу

24 січня 2017 | 16:01

Про це повідомляють у Міністерстві соціальної політики України.

Так, якщо сім’я скористалася своїм законним правом і використала зекономлену субсидію у рахунок наступного комунального платежу, тобто скористалася так званою «переплатою», і не сплатила рахунок за опалення, водопостачання чи електроенергію, це не може трактуватися постачальниками послуг, як заборгованість з оплати комунальних послуг, і не є підставою для скасування допомоги.

«Надавачі послуг зобов’язані відбивати розмір субсидії чи переплату - зекономлену субсидію - у комунальних рахунках, - зазначають у міністерстві. - Більше того, постачальники комунальних послуг не мають права ігнорувати переплату і вимагати в людей оплачувати послуги в  повному обсязі, при цьому шантажуючи відключенням опалення чи газу. Це є грубим порушенням чинного законодавства, а саме Постанови КМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Водночас, урядовці звертають увагу споживачів послуг: громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати вартість  фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, крім однієї єдиної умови – наявності на особовому рахунку переплати. У разі, коли вартість фактично використаної послуги у конкретному місяці менша за обов’язкову частку витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну  вартість.

«Якщо сім’я, якій призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру допомоги, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується  відповідними документами, - з місяця, в якому надійшло таке подання від надавачів послуг, орган соціального захисту населення має припинити нараховувати субсидію. Її відновлення відбувається з моменту подання документів, що підтверджують погашення заборгованості з оплати комунальних послуг», - роз’яснюють на урядовому порталі.

Заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги не береться до уваги органами соціального захисту населення у процесі оформлення субсидії, але впливає на нарахування надавачами послуг розміру платежу з урахуванням допомоги у разі несплати рахунків за спожитий газ, тепло, воду та освітлення, що унеможливлює виникнення заборгованості у громадян, які одержують субсидію, додають урядовці.

Теги: cубсидія мінсоцполітики

Версія для друку Поділиться:


Вверх