Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У святкові дні 5 ОСББ стали учасниками програми «теплих» кредитів

У святкові дні 5 ОСББ стали учасниками програми «теплих» кредитів

З 3 по 6 січня вони залучили 416 тис. грн на придбання матеріалів та обладнання для впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках.

Тож, в Держенергоефективності України припускають, що ця урядова програма у 2017-му буде такою ж популярною, як і минулого року. 

«Так, у 2016 році ОСББ реалізовано 435 проектів з підвищення енергоефективності у багатоповерхівках, що у 2,2 раза більше ніж у 2015 році. На ці цілі ними залучено 61 млн грн що у 3,6 разів більше ніж у 2015 році», - наводять дані урядовці. 

У Державному агентстві з енергоефективності нагадують, що учасники урядової програми «теплих» кредитів мають нагоду отримати з держбюджету щонайменше 40%-ву компенсацію коштів, залучених на обладнання та матеріали для утеплення будинку. Якщо в ОСББ є отримувачі субсидій, то вони гарантовано отримують збільшений розмір відшкодування – 70%. 

«Окрім державної допомоги, чимало ОСББ можуть розраховувати й на додаткову компенсацію відсотків чи суми за кредитом від місцевої влади, - зазначають урядовці. - В деяких областях та містах сума відшкодування з місцевих бюджетів складає від 20% до 50%. Це означає, що у деяких регіонах сумарний розмір компенсації суми коштів, залучених на термомодернізацію багатоповерхівки, може сягнути 70% і більше».

Крім цього, в Держенергоефективності підкреслюють, що додатковими перевагами програми є відсутність корупційних ризиків: виключено потребу контактувати з чиновниками та відсутня можливість штучного завищення вартості енергоефективних товарів учасниками програми. 

«Важливо й те, що учасники урядової програми з енергоефективності не обмежені у виборі виробників чи продавців енергоефективних товарів, надавачів послуг і робіт з їх встановлення», - говорять фахівці. 

Довідка. Про місцеві програми відшкодування частини відсотків або суми «теплого» кредиту можна дізнатися з Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності.

З питань участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна звертатися до сall-центру при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua,energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.