Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Санаторно-курортним закладам компенсуватимуть вартість путівок для чорнобильців

Санаторно-курортним закладам компенсуватимуть вартість путівок для чорнобильців

Це передбачено постановою Кабміну від 28 грудня 2016 р. № 1029.

Уряд встановив розмір грошової допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи для компенсації вартості  путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку.

Зокрема, розмір такої допомоги становитиме: 

- для осіб, віднесених до категорії 1 (постраждалі, які мають інвалідність, що пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС та ліквідатори), – 5 250 грн;

- для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), –  17 390 грн;

- для дітей, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 10 840 грн.

Громадяни матимуть змогу самі обирати санітарно-курортний заклад, якому і здійснюватиметься безготівкове перерахування щорічної грошової допомоги. При цьому, якщо цієї суми недостатньо для компенсації вартості путівки, постраждалі можуть доплатити за рахунок власних коштів.

Нагадаємо, до прийняття постанови чорнобильці зазначених категорій могли проходити курс санаторно-курортного лікування лише у визначених на тендерах закладах. Крім того, грошова допомога постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС не передбачалась.    

Слід зазначити, що реалізація постанови не потребуватиме виділення додаткових коштів з державного бюджету, адже необхідна сума коштів (а саме 123,4 млн грн) передбачена в межах бюджетної програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».