ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

В регіоні зібрано майже 4,5 млн тонн зернових і зернобобових

14 грудня 2016 | 16:22

Про це розповів перший заступник голови ХОДА Марк Беккер на прес-конференції 14 грудня.

Підбиваючи підсумки збиральної кампанії 2016 року, Марк Беккер повідомив, що індекс обсягів виробництва продукції сільського господарства за підсумками 11 місяців склав 101,5%. При цьому в рослинництві цей показник перевищив 102%.

«В минулому році Харківська область не підійшла до індексу 100%, за підсумками року він склав 99,7%. У цьому році у нас було щомісячне виконання індексу. Це говорить про те, що сільське господарство розвивається», - підкреслив перший заступник керівника облдержадміністрації.

Всього господарствами області зібрано 4 млн 385 тис. тонн зернових і зернобобових культур. Цей показник ще буде коригуватися, але вже зараз можна сказати, що зернових зібрали більше, ніж в минулому році (4 млн 200 тис. тонн).

«Урожай пшениці в області зібрано практично на рівні минулого року, за підсумками якого ми отримали рекордні 2,2 млн тонн. У цьому році, незважаючи на складні погодні умови і те, що озимі не зійшли на 25% посівних площ, урожай склав 2,1 млн тонн, - розповів Марк Беккер. - Таких результатів вдалося досягти за рахунок збільшення продуктивності. Якщо в минулому році врожайність пшениці в області становила 41 ц з га, то в цьому році - 45,6 ц з га».

Що стосується інших рослинницьких культур, то традиційно Харківська область є лідером по урожаю соняшнику. У цьому році він склав 1 млн 300 тис. тонн. Кукурудзи зібрано близько 1 млн 550 тис. тонн - на 300 тис. тонн більше, ніж в 2015-му.

«У цьому році Харківська область увійшла до п'ятірки регіонів України, які отримали понад 1 млн тонн цукрових буряків: ми зібрали 1 млн 200 тис. тонн. Область як ніколи забезпечена цукром», - підкреслив Марк Беккер.

Крім того, наш регіон посідає 2-е місце з виробництва гречки і проса.

Підбиваючи підсумки осінньої посівної кампанії, Марк Беккер повідомив, що в області посіяно 475 тис. га озимих. З них в хорошому стані - 39%, 51% - в задовільному стані і 11% - слабкі та зріджені посіви. Близько 38 тис. га озимини не зійшли в зв'язку з тим, що деякі господарства затрималися з посівом через пізне збирання соняшника.

«З огляду на те, що вже другий рік поспіль у нас не сходить частина озимих у зв'язку з погодними умовами, в наступному році ми будемо коригувати структуру посівних площ», - зазначив перший заступник голови ХОДА.

Теги: жнива беккер прес-конференція зернові

Версія для друку Поділиться:


Вверх