ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Юлія Світлична провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Македонія в Україні

29 листопада 2016 | 11:04

Голова ХОДА та Столе Змейкоскі обговорили напрямки можливого співробітництва та домовились про розвиток бізнес-зв’язків між підприємствами Македонії та Харківської області.

В ході зустрічі Юлія Світлична зазначила, що за останні півроку експорт товарів з Харківської області до Македонії зріс удвічі.

«Але нам є куди рухатися, - зауважила керівник області. - Наші підприємства тільки починають вивчати македонський ринок. Обласна адміністрація, зі своєї сторони, робить все, щоб надати можливість представникам бізнесу ознайомитися з потенціалом міжнародних партнерів та знайти шляхи для співробітництва. Ми готові організувати бізнес-зустрічі для потенційних партнерів та інвесторів».

Юлія Світлична зазначила, що зараз найбільш вдалий час для інвестицій в регіон, який активно розвивається.

«Обласна влада в межах своїх повноважень прикладає максимум зусиль для розвитку бізнесу та створення інвестиційного клімату в регіоні», - підкреслила керівник ХОДА.

Столе Змейкоскі зазначив, що вперше відвідав Харківську область під час міжнародного інвестиційного форуму у вересні - і був дуже вражений результатами роботи обласного керівництва у сфері залучення інвестицій. Саме тому він повернувся на Харківщину вже з конкретними пропозиціями щодо співробітництва.

«Мене здивував надзвичайно високий рівень організації інвестиційного форуму, про який вже добре знають за межами України. Він яскраво свідчить про те, що обласна адміністрація дуже вдало працює в напрямку залучення інвестицій», - зауважив посол.

Він підтримав пропозицію Юлії Світличної щодо організації бізнес-зустрічей за участю харківських та македонських компаній.

Говорячи про конкретні напрямки співробітництва, Столе Змейкоскі зазначив, що харківський завод «Турбоатом» вже виграв тендер в Македонії. Посол запропонував харківським підприємствам, які працюють в сфері будівництва газопроводів, долучитися до масштабного проекту газифікації країни. Крім того, македонці готові залучати харків’ян до будівництва гідроелектростанцій.

«В Харківській області, дійсно, є підприємства, в яких є досвід роботи у цих напрямках, вони вміють працювати якісно. Думаю, що вони скористаються такою можливістю», - зазначила Юлія Світлична.

Також вона зауважила, що вихід на македонський ринок важливий для харківських підприємств, оскільки він дозволить їм освоїти інші європейські ринки.

«В Македонії діє зона вільної торгівлі для всіх країн Європи. Тому для тих підприємств Харківщини, які мають якісну та конкурентну продукцію, вихід на македонський ринок відкриє нові можливості, - сказала Юлія Світлична. - Сьогодні диверсифікація ринків - одне з головних завдань наших компаній».

Більше фото

Фото

Теги: світлична зустріч змейкоскі посол македонія

Версія для друку Поділиться:


Вверх