ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Юлія Світлична підняла ключові для розвитку регіону питання перед бюджетним комітетом Верховної Ради

19 листопада 2016 | 16:07

Серед пропозицій голови ХОДА до народних депутатів: залишати на місцевому рівні 5 % рентних платежів на використання надр, виділити кошти на подальше будівництво філармонії, школи в Пісочині та капітальний ремонт ряду доріг.

19 листопада в Харківській області вперше в історії відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Ініціатором проведення заходу стала керівник області Юлія Світлична.

«Проведення в нашому регіоні засідання бюджетного комітету дасть можливість нам більш детально донести до народних депутатів України, а також до центральних органів виконавчої влади свої потреби та проблеми. Та, можливо, в дискусії зможемо виробити кроки щодо їх вирішення», - зазначила голова ХОДА, відкриваючи засідання.

Голова Комітету ВР з питань бюджету Андрій Павелко подякував Світличній за допомогу в організації та проведенні виїзного засідання Комітету на Харківщині, зазначивши що наша область є пріоритетною та лідируючою  серед найбільш розвинених регіонів України, тому сталий розвиток Харківщини є запорукою добробуту держави.

«Ми розуміємо на скільки важливо тут мати зворотній зв’язок, знати, наскільки  бюджетна децентралізація має позитивні сторони і, звісно, виявляти ті недопрацювання, які  ми повинні будемо вносити як у бюджетний кодекс, так і до рішень, що приймаються в Києві у бюджетному процесі. Хочу вас запевнити, що бюджетний комітет буде сприяти вирішенню нагальних проблемних питань області для її розвитку», - сказав Андрій Павелко.

Керівник області акцентувала увагу членів  Комітету Верховної Ради України на питаннях, які мають ключове значення для розвитку регіону. Так, вона озвучила пропозицію лишати на місцевому рівні 5% рентних платежів за користування  надрами.

«Для  Харківщини, де видобувається 40% природного газу в Україні, це означає якісне посилення можливостей місцевих бюджетів. А це створення нової інфраструктури в громадах, ремонт об’єктів соціальної сфери, нові робочі  місця та підтримка соціальних програм. Ця ініціатива  знайшла підтримку на Раді регіонального розвитку  при Президентові України і розраховуємо, щ і Верховна Рада також нас підтримає», - сказала керівник області.

Вона також акцентувала увагу на необхідності завершення будівництва другого пускового комплексу Харківської філармонії, наголосивши на тому, що це - знаковий об’єкт, який відкриває для області нові можливості інтеграції в міжнародну культуру, а відтак і в міжнародний економічний простір.

«За умови безперебійного фінансування Харківщина отримає нову концертну залу майже на 800 місць вже за наступні 2 роки», - підкреслила Юлія Світлична.

 Ще одне питання, яке підняла голова ХОДА, - це закінчення будівництва школи в Пісочні, де вже виконано половину необхідних робіт,  а також ремонт дороги державного значення Харків-Суми.

«Ще один напрямок, де Харківська область розраховує на дієву підтримку комітету, – це продовження будівництва метро. Були знайдені механізми, і цього року після шестирічної перерви харків’яни отримали нову станцію метро «Перемога». До дня Незалежності і Дня міста Харкова її урочисто  відкрив Президент України Петро Порошенко. Наступного року заплановано великий обсяг підготовчих робіт для продовження  Олексіївської лінії. Переконана, разом з Верховною Радою України та Кабінетом  Міністрів України ми виконаємо ті зобов’язання перед людьми, які влада  взяла на себе 20 років тому, але так і не  спромоглася перейти від розмов до конкретних результатів».

Більше фото

Фото

Теги: світлична бюджетний комітет питання розвиток фінансування

Версія для друку Поділиться:


Вверх