Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Мисливці Харківщини годують диких кабанів, щоб запобігти міграції та занесенню АЧС в область

Мисливці Харківщини годують диких кабанів, щоб запобігти міграції та занесенню АЧС в область

Користувачі мисливських угідь та лісгоспів облаштували 612 підгодівельних майданчиків у лісах регіону, де вже виклали для кабанів сотні тонн кормів.

Зокрема, за інформацією Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА, на підгодовування кабанів вже витрачено 538 тонн зернових, 417 тонн зерновідходів, 85 тонн коренеплодів, 176 тонн кукурудзи в початках, 461 тонна силосу, 37 тонн солі, 119 тисяч кормових віників.

Для проведення моніторингових досліджень диких кабанів на африканську чуму свиней Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства видало 15 дозволів і 306 актів вибіркового діагностичного відстрілу кабана в мисливських угіддях, на території яких відповідно до розпорядження голови ХОДА обмежено полювання в сезоні 2016-2017 років. За цими дозволами вже здобуто 141 голову дикого кабана. АЧС серед впольованих тварин не виявили.

Крім того, в мисливських угіддях області та лісових господарствах влаштували 15 живоловушок для діагностичних досліджень кабанів без відстрілу.

Також в Департаменті екології та природних ресурсів зазначили, що з метою регулювання чисельності хижих тварин протягом 2016 року користувачами мисливських угідь було відстріляно 11 вовків, 1295 лисиць, 79 єнотовидних собак.