ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Захист інтелектуальної власності - запорука інноваційного розвитку економіки. Юлія Світлична

28 жовтня 2016 | 15:11

28 жовтня голова ХОДА взяла участь у форумі, присвяченому реформі державної системи правової охорони інтелектуальної власності.

Східноукраїнська панель Національного форуму «Всеукраїнське громадське обговорення реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні» відбулася за участю Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва.

Учасники форуму обговорили концепцію реформи сфери інтелектуальної власності та проект закону про національну систему інтелектуальної власності, розроблений за участю харківських науковців та фахівців з права.

Як зазначила під час заходу Юлія Світлична, питання формування системи захисту інтелектуальної власності є надзвичайно важливим для України, а особливо - для Харківської області, яка має потужний інтелектуальний та науковий потенціал.

«Економіка розвивається за рахунок наукових розробок, які є інтелектуальною власністю. Щоб ці розробки були реалізовані, їх необхідно захистити законодавчо, - підкреслила керівник обласної адміністрації. - Це особливо важливо для Харківської області як для інтелектуальної столиці України, де зосереджено понад 200 наукових установ. Ми маємо величезну базу наукових розробок. Реформування сфери інтелектуальної власності дасть поштовх для запровадження цих розробок у промисловості».

Юлія Світлична зауважила, що в Харківській області створено координаційну раду з питань захисту прав інтелектуальної власності, до якої входять представники органів влади, місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів, громадськість.

«Але надзвичайно важливо, щоб на державному рівні було створено системний підхід для якісного збереження прав інтелектуальної власності», - наголосила керівник області.

За словами Степана Кубіва, проект закону про національну систему інтелектуальної власності, розроблений за участю харківських науковців, вже пройшов громадське обговорення у Львові, пізніше його розглянуть в Одесі та Києві. Після урахування зауважень документ подадуть на розгляд Верховної Ради.

«Це велика праця, зроблена науковою та інтелектуальною спільнотою дійсно столиці правових наук України, міста Харків», - підкреслив Степан Кубів, відзначивши важливу роль підтримки науковців з боку керівництва області.

Він також попросив членів Харківської академії правових наук підтримати Кабінет міністрів у презентації майбутнього законопроекту у Верховній Раді.

В рамках форуму відбулося урочисте підписання меморандуму про співпрацю між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською обласною радою у сфері реформування системи правової охорони інтелектуальної власності.

Більше фото

Фото

Теги: світлична кубів форум

Версія для друку Поділиться:


Вверх