ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Робота української делегації в Раді Європи є важливим інструментом у впровадженні децентралізації

19 жовтня 2016 | 14:22

Робота української делегації в Раді Європи є важливим інструментом у впровадженні децентралізації

Про це заявила голова ХОДА Юлія Світлична, яка приймає участь у 31-й сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в Страсбурзі.

Серед питань, які планують обговорити депутати в ході Сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, - децентралізація та розширення можливостей місцевих громад.

«На сьогодні впровадження реформи децентралізації в Україні є одним із головних пріоритетів у діяльності органів влади на місцях. Робота нашої делегації в Конгресі місцевих та регіональних влад РЄ є важливим інструментом у впровадженні цієї реформи, - відзначила Юлія Світлична. - Адже досвід країн Європи в напрямку децентралізації є дуже корисним для України. Зокрема ми активно вивчаємо організацію роботи в громадах Німеччини та Польщі, в тому числі організовуємо візити до цих країн представників керівництва об’єднаних громад Харківщини. Вважаю, що розгляд питань децентралізації та об’єднання громад в Україні у ході сесії Конгресу матиме позитивний влив на шляху нашої європейської інтеграції».

Керівник Харківської облдержадміністрації також відзначила, що важливою місією української делегації в КМРВЄ залишиться підняття на європейському рівні питань протидії російській агресії.

«Для нас є дуже важливим, щоб розуміння необхідності узгоджених спільних дій в цьому напрямку було не тільки на рівні керівництва та дипломатичних кіл країн ЄС, але й на рівні представників місцевого самоврядування. Адже саме вони, влада на місцях, мають великий вплив на формування суспільної думки, - пояснила Юлія Світлична. - Тому робимо все для того, щоб донести до всіх депутатів Конгресу нашу позицію. Розраховуємо на підтримку в цьому питанні, адже саме Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи першим засудив «референдум» у Криму та двічі випускав декларації, в яких засуджувалися дії Російської Федерації стосовно України».

Довідка. Конгрес місцевих і регіональних влад (КМРВЄ) - загальноєвропейська політична Асамблея у складі Ради Європи, що представляє місцеві і регіональні органи влади країн-учасниць Ради Європи.

Сьогодні Конгрес засуджує військове втручання Росії на Сході України, а також засуджує усі форми тиску зі сторони РФ на своїх сусідів. КМРВЄ підтримує ініціативи та діяльність Генерального секретаря РЄ та інших органів, що спрямовані на підтримку мирного врегулювання в Україні.  Конгрес закликає до всебічного міжнародного розслідування щодо порушень прав людини, скоєних в Україні під час та з часу подій на Майдані в лютому 2014 року.

Теги: сесія світлична конгрес місцевих і регіональних влад рада європи страсбург

Версія для друку Поділиться:


Вверх