Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

«Мистецтво Слобожанщини» запрошує на виставку Архімандрита Миколая

«Мистецтво Слобожанщини» запрошує на виставку Архімандрита Миколая

На виставці будуть представлені портрети наших сучасників, а також пейзажі, створені під час подорожей по Україні та за кордоном.

З 20 жовтня по 5 листопада в галереї «Мистецтво Слобожанщини» буде експонуватися персональна виставка Архімандрита Миколая (Анатолія Мороза) «Тут і зараз».

«Архімандрит Микола (Анатолій Мороз) розглядає образотворче мистецтво як потужну силу, здатну не тільки розвивати людину в естетичному і культурному плані, а й бути способом звернення до світу духовного», - розповідають організатори.

У творчості Анатолія Мороза поєднуються кілька стилів: це і реалізм, з його увагою до навколишньої дійсності, і постімпресіонізм з виявленням основних елементів і станів природи, декоративізм і плавність ар-нуво.

«Яскраві, динамічні, наповнені тонкими нюансами картини створюють відчуття внутрішньої гармонії і впорядкованості. Завдяки різним мистецьким способам і високій майстерності, художник здатний найбільш правдиво передати характер людини, і його емоційний стан, пережитий в момент «тут і зараз», - зазначають у галереї. - Мистецтво для митця є засобом пізнання навколишнього світу, який здатний дати людині можливість відчути в собі духовний початок і творчу енергію, спрямовану на творення».

Урочисте відкриття виставки - 20 жовтня о 17:00.

Довідка. Анатолій Мороз народився в селищі П'ятихатки у 1949 році. Ще з дитинства захопився малюванням. Надихався кращими зразками українського та світового мистецтва. Перша професійна виставка художника пройшла в 1977 році. Творчість Анатолія Мороза багатогранна: він пише пейзажі, портрети, натюрморти, займається виготовленням вітражів та ін. Його роботи знають не тільки в Україні, а й за її межами. За останні кілька років відбулась низка персональних виставок художника в українських і зарубіжних галереях та музеях. Роботи Олександра Мороза користуються великою популярністю у колекціонерів та поціновувачів мистецтва.

Під час роботи виставки відбудеться низка культурологічних заходів:

25 жовтня о 17:00 - лекція Л.Северіни з психології з циклу лекцій «Мистецтво жити», тема: «Мистецтво щасливих відносин»;

27 жовтня о 17:00 - лекція Н.Шовкової з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Біблії. Старий Завіт. Книги Іони, Іова, Еклесіаста»;

2 листопада о 17:00 - лекція В.Пухарєва з історії мистецтв з циклу лекцій «Простір і час українського мистецтва (XIX - ХХ ст.)». Тема: «Сучасне мистецтво України. Тенденції 2000-х років»;

3 листопада о 17:00 - творча зустріч з автором виставки «Тут і зараз» Архімандритом Миколаєм (Анатолієм Морозом)

 На всі заходи вхід – вільний.