Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині діють додаткові програми з енергозбереження

На Харківщині діють додаткові програми з енергозбереження

Про це повідомили в Управлінні паливно-енергетичного комплексу ХОДА.

Зокрема, крім державної програми підтримки енергозберігаючих заходів «Теплі кредити», діє також програма ПАТ «Мегабанк» «IQ energy».

Так, ПАТ «Мегабанк» у 2016 році приєднався до програми Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо фінансування проектів, які спрямовані на підтримку підвищення енергоефективності України. У першу чергу мова йде про запуск програми фінансування енергоефективності житлового сектора України під назвою «IQ energy» у розмірі 75 млн євро.

«Згідно з умовами, позичальники в рамках програми зможуть отримати у банку кредити для широкого кола заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності. Вони можуть включати в себе: утеплення стін, дахів і цокольних поверхів; встановлення сучасних енергоефективних вікон, газових котлів та котлів на біомасі; модернізацію систем теплопостачання; установку сонячних теплових систем і багато інших»,- зазначили в Управлінні паливно-енергетичного комплексу ХОГА.

Програма «IQ energy» сприяє підвищенню енергоефективності житлового сектора в країні. «IQ energy» передбачає грантове фінансування в розмірі до 15 мільйонів євро від Фонду східноєвропейського партнерства в сфері енергоефективності та екології (E5P), найбільшим спонсором якого є Європейський Союз. Засоби, залежно від типу інвестицій, будуть використовуватися для відшкодування від 15% до 20% суми кредитів для індивідуальних позичальників та до 35% сум кредитів для житлово-будівельних асоціацій.

Очікується, що потенційні клієнти будуть використовувати технології і заходи, які можуть дозволити їм досягти більш високої (20 або більше відсотків) енергоефективності в порівнянні з поточним показником і отримають можливість значно скоротити свої рахунки за комунальні послуги. Домашні господарства і житлові асоціації також зможуть обрати кращі з доступних технологій для задоволення своїх індивідуальних потреб через веб-сайт програми. Фізичні особи можуть подати свої заявки на отримання грантів в режимі онлайн через сайт банку.