ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

В ХОДА розповіли про зміни щодо оформлення субсидій

06 жовтня 2016 | 18:12

Це питання обговорили під час прес-конференції за участю директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрія Шпараги.

Зокрема, він зазначив, що доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу, який береться до уваги при призначенні субсидій.

«Не враховується вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, суми, які виплачуються в порядку компенсації шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, пов’язані з виконанням ним трудових обов’язків, - зазначив Юрій Шпарага. - Введено норму щодо призначення субсидій – сукупний дохід обчислюється, виходячи з доходів, особам, яким виповнилося 14 років на 1 січня 2016 року. Раніше ця норма була і обліковувалася цифрою 18 років. Тобто, якщо будь-який громадянин України, якому виповнилося 14 років, має дохід – стипендія чи будь-який інший, який враховується Державною фіскальною службою, то його дохід буде врахований до сукупного доходу».

Він також повідомив, що для осіб, які досягли 18-річного віку, у яких середньомісячний сукупний дохід менший за прожитковий мінімум або у яких відсутні доходи (мова йде про тих людей, які навчаються за денною формою навчання і не отримують стипендій), сукупний дохід буде обраховуватися в розмірі 1378 грн (мінімальний прожитковий мінімум станом на 31 грудня 2015 року). Якщо особа, яка досягла 18-річного віку, отримує соціальну допомогу у вигляді пенсії, допомогу при усиновленні дитини і т.п., тоді дохід ураховується по фактично отриманому. Якщо особа, яка досягла 18-річного віку, не отримує доходів, сукупний дохід обраховується в розмірі двох прожиткових мінімумів.

«Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, і які працюють відповідно до 1,2 і 3 групи, були встановлені такі норми: для 1-ї групи – один прожитковий мінімум, для 2-ї – два, для 3-ї – три. Цю норму змінено. Тепер для цих громадян сукупний дохід обраховується не за минулий рік, а за місяць, який передує місяцю, в якому ви звертаєтесь за субсидією, і дохід враховується для 1-ї групи – 2 прожиткових мінімуми, для 2-ї – 3, для 3-ї – 4», - повідомив Юрій Шпарага.

За його словами, якщо родина особи, яка перебуває на строковій військовій службі, звертається за отриманням субсидій, до сукупного доходу враховується 50 % прожиткового мінімуму – тобто, 689 грн.

«Ще одне нововведення стосується непрацюючих пенсіонерів. Якщо раніше громадяни, які вийшли на пенсію (а в минулому році вони працювали), захотіли отримати субсидію та звернулися до управлінь соціального захисту, їхній дохід враховувався відповідно до того доходу, який вони отримували минулого року. Цього року за умови, якщо пенсіонер не працює і, крім пенсії, не отримує інших доходів, йому враховується тільки пенсія, яку він отримав за минулий місяць», - повідомив Юрій Шпарага.

Він пояснив, що особливо це питання стосується громадян, які проживають у сільській місцевості – там є таке поняття, як вартість оренди земельного паю. «Якщо пенсіонер отримує пенсію і при цьому ще отримує дохід від здачі в оренду земельного паю, він не має права використовувати як сукупний дохід тільки розмір пенсії. Ця норма стосувалась тільки тих пенсіонерів, які працюють. Для непрацюючих пенсіонерів цього року сукупний дохід при отриманні субсидії враховується за минулий місяць», - зазначив Юрій Шпарага.

Окрім того, він нагадав, що сьогодні можна звертатися до управлінь соціального захисту населення через електронну пошту.  

«Якщо ви звертаєтеся за отриманням субсидій і направляєте заяву і декларацію електронною поштою, ви можете поставити електронний підпис, якщо ви його маєте, і ви отримуєте право на те, щоб цю заяву було розглянуто. Якщо ви скористалися правом передати заяву через електронну пошту, але не маєте права електронного підпису, протягом місяця ви маєте звернутися до управлінь соціального захисту і власноруч підписати ті документи, які будуть віддруковані з електронної пошти. Після цього ці документи почнуть розглядати в управліннях соціального захисту», - зазначив директор Департаменту соціального захисту ХОДА.

Також він нагадав, що збільшена величина відшкодування вартості твердого палива. Якщо раніше вона складала 1532,89 грн, то сьогодні - 2000 грн. Відбулися зміни щодо ціни на скраплений газ – вартість одного балону складає 200 грн (раніше - 196,66 грн).

Теги: субсидії шпарага зміни

Версія для друку Поділиться:


Вверх