ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Захист та підтримка переселенців – наш моральний та політичний обов’язок. Президент

20 вересня 2016 | 10:03

Це Петро Порошенко наголосив під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН.

За його словами, безпрецедентна міграційна криза та наплив біженців стали важливим екзаменом для всього людства - понад 250 мільйонів людей з різних причин покинули свої домівки.

«Ця глобальна криза вимагає від нас спільної відповідальності та скоординованих зусиль. Тому сьогодні я б хотів висловити свою солідарність з тими, хто, проти своєї волі, був змушений покинути рідні домівки», - сказав Президент під час виступу.

Глава держави наголосив, що зовнішня агресія та спонсорований державою тероризм є ворогами людства в багатьох куточках нашого світу. 

«Російська збройна агресія змусила близько 1,8 мільйонів українців шукати нового дому в межах країни. Через це Україна опинилася серед першого десятка країн з найбільшою кількістю переміщеного населення», - сказав Петро Порошенко.

За словами Глави держави, усі зусилля світового співтовариства будуть марні, якщо не усунути першопричини проблеми, а саме зовнішню агресію та порушення міжнародного права.

«Ми не маємо права закривати очі на бомбардування Росією цивільних об’єктів в сирійському Алеппо чи на українському Донбасі. Йдеться не лише про дотримання гуманітарних принципів», - сказав Петро Порошенко та наголосив на необхідності покладення відповідальності на державу, яка порушує міжнародне право та фундаментальні свободи, в результаті чого цивільне населення змушене покидати свої домівки.

«Необхідно якнайскоріше розробити такий міжнародний механізм відповідальності, а також міжнародні зобов’язуючі рамки для захисту прав внутрішньо переміщених осіб», - зазначив Президент.

Глава держави наголосив, що українська влада послідовно демонструє відданість необхідності забезпечення належного захисту переміщених осіб, розроблено та запроваджено відповідні рамки з тим, щоб гарантувати їм соціальний захист, забезпечити доступ до системи охорони здоров’я, освіти, працевлаштування.

«Наша самовіддана робота дозволила, зокрема, попередити виникнення ще однієї суттєвої хвилі біженців в Європу», - сказав Петро Порошенко.

Президент подякував всім урядам та гуманітарним партнерам за підтримку України в цей тяжкий час, але при цьому зазначив, що «ми не можемо постійно перебувати в режимі реагування». 

«Нам потрібне остаточне та стале вирішення проблеми, а саме - припинення російської агресії проти України», - сказав він.

Президент наголосив на важливості політичної декларації, яка ухвалена сьогодні й пропонує інклюзивні рамки для розвитку подальшого співробітництва та координації зусиль світового співтовариства. Він зазначив, що цей документ приділяє належну увагу ключовим аспектам людської міграції, включаючи необхідність боротьби з ксенофобією, дискримінацією, торгівлею людьми.

Президент також нагадав, що Україна стала однією з перших європейських країн, яка ще в далекому 1998 році криміналізувала відповідальність за торгівлю людьми.  

Петро Порошенко закликав забезпечити належне фінансування програм ООН з тим, щоб ліквідувати розрив у виділенні коштів та реальними гуманітарними потребами та привітав той факт, що Декларація закладає підвалини для реагування на потреби внутрішньо переміщених осіб. 

«Їхній захист та підтримка – це наш моральний та політичний обов’язок»,  - сказав Президент України.

Глава Української держави заявив про необхідність відновлення посади Спеціального представника Генерального секретаря ООН з питань внутрішньо переміщених осіб.   

Теги: порошенко переселенці оон президент

Версія для друку Поділиться:


Вверх