Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Марк Беккер розповів про заходи боротьби з вірусом АЧС, що вживаються в Харківській області

Марк Беккер розповів про заходи боротьби з вірусом АЧС, що вживаються в Харківській області

Заступник голови ХОДА виступив на засіданні VII сесії обласної ради VII скликання.

Він нагадав, що за останні дні вірус африканської чуми свиней було виявлено у двох районах області - Дергачівському та Харківському.

«На сьогодні ситуація повністю під контролем, - підкреслив Марк Беккер. - Працюють 6 постів, які проводять дезінфекцію на території Дергачівського району та 5 постів - на території Харківського району. Були проведені всі необхідні заходи для ліквідації наслідків, що пов'язані з африканською чумою. Зроблено повний облік свинопоголів'я на території, яка відноситься до 3-кілометрової зони, де проводиться умертвіння всього поголів'я, і в 20-кілометровій зоні спостереження».

Заступник голови обласної державної адміністрації акцентував увагу на тих моментах, про які повинні знати жителі Харківської області.

«На жаль, вірус поширюється через незадовільну роботу наших громадян з утримання свинопоголів'я, - зазначив Марк Беккер. - Ми рекомендуємо всім, хто має свинопоголів'я, користуватися виключно інструкціями ведення сільського господарства. Що також потрібно робити всім громадянам: вірус високопатогенний. Він вражає виключно поголів'я свиней, люди не хворіють. Вірус швидко поширюється, але при цьому він гине при температурі понад 60 градусів протягом 30 - 40 хвилин. При кип'ятінні гине повністю. Що потрібно робити. Потрібно розуміти, звідки йде надходження м'яса, джерела повинні знаходитися виключно в благополучних зонах, які є, в тому числі, й у Харківській області та визначені Надзвичайною протиепізоотичною комісією. Крім цього, не можна солити та коптити м'ясо, тому що при цьому вірус зберігається».

Фото VIІ сесії облради VII скликання