Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У радіусі 20 кілометрів навколо спалаху АЧС в Дергачівському районі встановлено карантинні зони

У радіусі 20 кілометрів навколо спалаху АЧС в Дергачівському районі встановлено карантинні зони

Про це повідомив заступник голови ХОДА Марк Беккер під час засідання Державної протиепізоотичної комісії при обласній адміністрації 2 вересня.

За інформацією Марка Беккера, після проведення комісії були визначені зона епізоотичного осередку, зона захисту в радіусі 3 км і 20-кілометрова зона спостереження. Розроблено та затверджено план заходів для ліквідації АЧС.

Уже провели подвірний обхід домоволодінь на території епізоотичного осередку та в 3-кілометровій зоні в районі села Протопопівка в Дергачівському районі, де виявили трупи заражених свиней.

«У результаті обходу було виявлено 27 голів свиней, які протягом одного дня були ліквідовані фахівцями безкровним способом. Трупи тварин спалили та захоронили із застосуванням дезінфікуючих засобів на могильнику», - розповів заступник керівника області.

У той же день провели так звану «брудну» дезінфекцію всіх приміщень, де знаходилися вилучені тварини, та речей, з якими вони контактували. Наступного дня фахівці провели другу обробку, в ході якої спалили й утилізували на могильнику сараї, де знаходилися свині. Сьогодні домоволодіння, в яких містилися свині, проходять третю, фінальну обробку.

Також сьогодні фахівці обходять 20-кілометрову зону навколо осередку. Виявлених тварин візьмуть на контроль, щоб у разі падежу своєчасно зафіксувати його та застосувати план заходів із ліквідації епізоотичного осередку.

У епізоотичної зоні заставлено шість ветеринарно-карантинних поліцейських постів, які перешкоджають ввозу та вивозу будь-якої продукції тваринницького походження на цій території. На цих блок-постах також проходять огляд і дезінфекцію всі автомобілі, які перетинають зону.

«У 20-кілометрову зону особливої ​​уваги входять 69 населених пунктів Дергачівського, Золочівського, Богодухівського, Харківського районів, а також м. Люботин. Там створені відповідні комісії, проводяться обходи домоволодінь для повного обліку свинопоголів'я та контролю падежу тварин», - повідомив Марк Беккер.

У цій зоні оголошено карантин: протягом 40 днів звідси, як і безпосередньо з осередку інфекції, заборонено вивозити продукцію тваринництва й рослинництва. Правоохоронні органи отримали завдання ліквідувати стихійні точки продажу м'ясної продукції. Усі відповідальні за епізоотичну ситуацію структури цих районів повинні бути готовими до моментальної ліквідації спалахів АЧС у разі їх виникнення.

«На даний момент ситуація знаходиться під повним контролем, усі служби - підрозділи Держспоживстандарту, ДСНС, поліції - працюють злагоджено й оперативно», - підкреслив заступник голови ХОДА.

Він також зазначив, що сьогодні відпрацьовується питання матеріальної компенсації власникам вилучених для утилізації в Дергачівському районі тварин.

«Компенсація буде проводитися за рахунок резервного фонду районного бюджету. Рішення щодо виділення необхідних коштів уже прийнято на сесії Дергачівської районної ради», - уточнив Марк Беккер.

Питання запобігання поширенню АЧС територією України також розглядали 2 вересня під час селекторної наради під керівництвом першого віце-прем'єр-міністра Степана Кубіва, в якій узяв участь Марк Беккер.

Згідно з інформацією, озвученою під час наради, у серпні в Україні було зафіксовано 24 спалахи АЧС, в основному в центральних і південних регіонах.

Така ситуація загрожує не тільки біологічній безпеці, а й економіці країни: при високому рівні захворюваності буде обмежено або заблоковано експорт сільгосппродукції.

Серед заходів, яких необхідно вжити для вирішення проблеми, підкреслив Марк Беккер, - розробка механізмів ідентифікації зараженого поголів'я в приватних господарствах, посилення ветеринарного контролю та дотримання необхідних норм утримання свинопоголів'я не тільки великими тваринницькими фермами, а й дрібними приватними господарствами, ліквідація стихійної торгівлі.

«Крім того, необхідно проводити роз'яснювальну роботу серед населення, яке, не розуміючи згубних наслідків поширення вірусу, приховує поголів'я або факти загибелі тварин», - зазначив заступник керівника ХОДА.