Харківська область – в трійці кращих в Україні за результатами збору ранніх зернових і зернобобових культур
В регіоні намолочено 2 млн 711 тисяч тонн зерна.
Про підсумки збирання ранніх зернових та зернобобових культур у сільськогосподарських підприємствах Харківщини говорили під час засідання колегії ХОДА 30 серпня.
Як зазначила в.о. голови ХОДА Юлія Світлична, у поточному році першочерговим важливим завданням, яке стоїть перед агропромисловим комплексом регіону, є забезпечення продовольчої безпеки Харківської області.
«Тому добрий урожай сільськогосподарських культур та дієва взаємодія усього аграрного сектору області на сьогодні є надзвичайно важливою, - підкреслила керівник області. - На початку року в нас були застереження щодо сходів посівів озимих, але на сьогодні маємо дуже обнадійливі показники».
Так, за даними Міністерства аграрної політики і продовольства України, станом на 30 серпня Харківська область посіла 3 місце за результатами збору ранніх зернових і зернобобових культур і 3 місце за показниками виробництва пшениці.
Як зауважив у своїй доповіді заступник голови ХОДА Марк Беккер, головним досягненням цього року стало збільшення врожайності ранніх зернових культур – майже на 5 ц/га. У тому числі, по озимій пшениці – на 5,7 ц/га, ярій пшениці - на 8 ц/га і гороху - майже на 10 ц/га. При цьому в поточному році, на відміну від попереднього, область має більший відсоток продовольчого зерна - із загальної кількості зерна пшениці продовольча становить 61,4%, або 494,2 тис. тонн.
Також Марк Беккер відзначив 8 районів, які намолотили 100 тисяч тонн ранніх зернових і зернобобових культур.
«Це Балаклійський район, Вовчанський, Барвінківський, Лозівський, Великобурлуцький, Близнюківський, Первомайський і Ізюмський. Високий рівень врожайності ранніх зернових і зернобобових культур - у Барвінківському районі (52,0 ц/га) та Чугуївському (51,7 ц/га)», - надав данні заступник голови ХОДА.
Крім того, Марк Беккер відзначив три райони області - Чугуївський, Барвінківський та Золочівський, які отримали урожайність озимої пшениці більше 50 центнерів з гектару. Ще у 8 районах цей показник перевищує 45 ц/га.
«Не можна сьогодні поза увагою залишити і той факт, що в області з'являється все більше сільськогосподарських підприємств, які здатні забезпечити високий рівень врожайності озимої пшениці - по 80 і більше центнерів з 1 гектара. У 2016 році такого рівня врожайності досягли 7 господарств», - зауважив заступник керівника області.
На завершення Марк Беккер зупинився на поточних завданнях з проведення комплексу осінніх польових робіт. Він відзначив, що згідно з дослідженнями Інституту рослинництва імені В.Я. Юр'єва кращим терміном посіву озимих зернових культур для багатьох районів області є період з 5 по 20 вересня в лісостеповій і з 10 по 25 вересня - в степовій зонах.
Також було наголошено, що незадовільними є наміри окремих районів зменшити площу посіву озимих під урожай-2017 у порівнянні з минулим роком.
«Збільшення площ посіву озимих культур під урожай 2017 року планується в Коломацькому районі на 25%, Дергачівському - на 21%, Кегичівському - на 10%, Барвінківському - на 9% та інших районах, - надав дані заступник голови ХОДА. – Наше завдання - провести посів озимих зернових культур на площі не менше 500 тисяч гектарів, як науково обґрунтований обсяг площ для нашого регіону».
Щодо збирання пізніх зернових культур, за інформацією Марка Беккера, їх площа становить 307,6 тис. га, в тому числі: кукурудзи на зерно – 277,7 тис. га, гречки - 18,4 тис. га, проса - 11,5 тис. га.
«На сьогодні більшість посівів цих культур знаходиться в доброму стані. Врожаю проса і гречки буде достатньо для забезпечення потреб області в круп'яних культурах. З урахуванням прогнозованої врожайності пізніх культур, загальний валовий збір зернових по Харківській області очікується на рівні минулого року - більше 4 млн тонн зерна. Особлива увага повинна бути приділена обліку зібраного врожаю», - зауважив Марк Беккер.