ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

В Харківській області 77% демобілізованих воїнів АТО працевлаштовані службою зайнятості

16 серпня 2016 | 12:09

З початку проведення антитерористичної операції в Україні до центрів зайнятості Харківщини звернулись 492 демобілізованих бійця, з яких 381 людина була працевлаштована.

Про це повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко. За його словами, в основному, воїни АТО реалізувались у бізнесі.

«Так, 131 демобілізований отримав всю належну суму допомоги по безробіттю одноразово для відкриття власної справи,  - уточнив Володимир Міненко. -  Колишні військовослужбовці, в основному, обрали такі види діяльності як надання інтернет-послуг та послуг зв’язку. Серед нестандартних ідей - бджільництво, різьба по дереву, вирощування розсади та розведення перепілок».

Також, за даними Харківського обласного центру зайнятості, в оплачуваних громадських роботах взяло участь більше 140 демобілізованих. Професійне навчання пройшли 218 осіб.

«Здебільшого учасники АТО освоїли робітничі професії. Це дозволило їм без перешкод інтегруватись на сучасному ринку праці. Адже роботодавцям сьогодні терміново потрібні токарі, верстатники широкого профілю, оператори й наладчики верстатів з числовим програмним керуванням, водії, швачки, кухарі, торгівельні представники тощо», - повідомили в обласному центрі зайнятості.

Крім того, Володимир Міненко зауважив, що найближчим часом учасники АТО отримають додаткові гарантії зайнятості. Так, Закон України від 07 липня 2016 р. за №1436 - VIII «Про внесення зміни в статтю 14 ЗУ «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій в сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення», набере чинності 30 серпня поточного року. Завдяки цим змінам ще більша кількість учасників бойових дій отримає роботу.

«Роботодавці, які працевлаштовуватимуть на нові робочі місця безробітних з числа учасників АТО терміном не менше ніж на 2 роки, матимуть право щомісячно протягом року отримувати компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. В середньому – 40% від рівня заробітної плати найманого працівника. Для підприємств, установ та організацій це - унікальна можливість зекономити власні кошти фонду оплати праці і підтримати тих співгромадян, які, не шкодуючи власного життя, стали на захист країни» - повідомив керівник центру зайнятості.

Теги: ато служба зайнятості демобілізовані міненко

Версія для друку Поділиться:


Вверх