Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Збирання ранніх зернових в області планують завершити протягом тижня

Збирання ранніх зернових в області планують завершити протягом тижня

Про це повідомив заступник голови ХОДА Марк Беккер під час робочої поїздки до Чугуївського району.

У даний момент саме в цьому районі області найвищі показники врожайності ранніх зернових і зернобобових культур - 54,1 ц/га. Крім аграріїв Чугуївщини, позначку в 50 ц/га подолали також їх колеги з Барвінківського району.

Збирання ранніх зернових в області вже завершують. Роботи йдуть за графіком, зазначив Марк Беккер.

«Аграріями Харківської області вже зібрано урожай на рівні 1,7 млн тонн. При цьому відсоток збирання складає 64%. Якщо не буде складнощів, що викликані погодою, то збирання ранніх зернових завершимо протягом 5 - 6 днів. Так що ми йдемо за графіком, і ті завдання, які ставив голова облдержадміністрації Ігор Райнін, наші аграрії обов'язково виконають, - повідомив заступник керівника області. - Озима пшениця, яка є стратегічним зерновим продуктом для Харківської області, на сьогодні зібрана на 65 - 66% площ. При цьому валовий збір вже склав 1 млн 320 тис. тонн».

За інформацією Марка Беккера, співвідношення продовольчого та фуражного зерна в області покращилося і зараз становить 40 до 60.

«Поліпшення пов'язано з посушливою погодою, яка зберігається тривалий час, і «доопрацюванням» елеваторів», - пояснив заступник голови ХОДА.

Чугуївські аграрії відзначають: не пошкодували про те, що вирішили не переорювати поля, на яких через посушливу осінь погано зійшли озимі.

«Одне з наших полів увійшло в осінь нормально, на двох не було сходів. Ми ризикнули їх не переорювати. Навесні все-таки з'явилися сходи. Урожайність склала 52 ц/га. Допомогла м'яка дощова весна і добрива, які ми внесли», - пояснив голова сільськогосподарського кооперативу «Витязь» Чугуївського району Михайло Золотарьов.

Підприємство обробляє 730 га землі, вирощуючи не тільки зернові та технічні культури, але також овочі, виноград і малину. Ранніми зерновими цього року засіяли 420 га. На трьох гектарах з озимою пшеницею аграрії провели експеримент, який дав результат - врожайність 90 центнерів з гектара.

«Посіяли пшеницю Подолянка (еліта), застосували всі технології: захист, добрива. І отримали такий результат. Зерно - другого класу. Всю цю пшеницю ми залишили собі на насіння, - розповів Михайло Золотарьов. - Також дуже хороший урожай в цьому році дав горох - 40 ц/га, якість хороша».

Хороший урожай зібрало також і чугуївське ТОВ «Агрофірма «Надія». Тут урожайність пшениці склала 88 центнерів з гектара.

«Вирощували на попереднику - багаторічних травах, - пояснив директор підприємства Віктор Вергун. - Зараз ми вже зібрали 1,5 тисячі тонн пшениці і 800 тонн ячменю».

За інформацією глави Чугуївської РДА Миколи Шошина, зараз у районі прибрано вже 70% площ.

«Перспективи у нас хороші. Усі господарства працюють в штатному режимі, забезпечені паливом», - оцінив ситуацію керівник району.

Марк Бекер підкреслив: зібраного врожаю цілком достатньо, щоб задовольнити потреби регіону, і забезпечити експорт.

«Ніяких передумов для зростання цін на соціальні сорти хліба в Харківській області в даний момент немає», - запевнив заступник керівника ХОДА.