ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Діти з обласного будинку дитини отримали іграшки та солодощі

28 липня 2016 | 09:47

Перший заступник голови ХОДА Юлія Світлична та народний депутат України Ірина Луценко відвідали Харківський обласний будинок дитини №2.

До установи завезли дитячі іграшки, пральний порошок, памперси, серветки, дитячі шампуні, присипки та інші предмети гігієни, а також фрукти й солодощі для малюків.

За словами Юлії Світличної, в цьому будинку дитини перебувають 85 дітей у віці від трьох тижнів до 7 років, 58 з яких - діти-сироти та позбавлені батьківського піклування.

«У тому числі в будинку дитини зараз знаходяться 11 дітей з Луганська та одна дитина з Краматорська. Цих дітей у терміновому порядку вивозили з території, де було неспокійно. Багато з них були без відповідних документів. Ми тут, на місцевому рівні, вже вживали всіх необхідних заходів для того, щоб діти на території Харківської області перебували законно та були забезпечені всім, що потрібно», - розповіла Юлія Світлична.

Також у будинку дитини перебувають 27 дітей, які проходять курс медико-санітарної реабілітації. Це малюки, в тому числі з психоневрологічними захворюваннями, ортопедичною патологією та патологією шлунково-кишкового тракту.

«На сьогодні цей будинок дитини є одним з кращих в Харківській області. Ми завжди говоримо, що чужих дітей не буває. І завдання органів влади – створити всі можливі умови та забезпечити надання державних гарантій всім соціальним групам населення, діткам, які позбавлені батьківського тепла, в тому числі», - зазначила Юлія Світлична.

Ірина Луценко ознайомилася з роботою будинку дитини і поспілкувалася з вихователями та медиками закладу.

«Потрібно пам'ятати про дітей, яким потрібні батьки, і, безумовно, потрібно допомагати цьому будинку дитини. Я відвідувала такі установи в Луганській і Донецькій областях. Ми допомагаємо, чим можемо. Але особливо на Харківщині відчувається, як місцева влада дбає про таких дітей. Це не просто дитячий будинок - це тимчасова сім'я, де малюки чекають на своїх батьків», - поділилася враженнями Ірина Луценко.

Вона також зазначила, що підтримка дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування здійснюється на державному рівні. Зокрема, на законодавчому рівні були прийняті зміни щодо соціального забезпечення цієї категорії дітей. Це питання, які пов'язані з наданням права пільгового проїзду, підвищеної стипендії, додаткового харчування та інші.

«Фінансування буде посилюватися, незважаючи на складну ситуацію, в якій опинилася наша країна», - сказала Ірина Луценко.

Більше фото

Фото

Теги: світлична луценко будинок дитини діти

Версія для друку Поділиться:


Вверх