ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

В області обговорили питання гендерної рівності

27 липня 2016 | 14:25

В обговоренні взяли участь перший заступник голови ХОДА Юлія Світлична та народний депутат України Ірина Луценко.

Також на зустрічі були присутні керівники центрів ВНЗ, представники громадських організацій, науковці-експерти з гендерних питань.

Відкриваючи зустріч, Юлія Світлична зазначила, що вища школа Харківщини має сьогодні великий досвід у вирішенні проблеми гендерної нерівності.

«Ірина Луценко з візитом в Харківській області вже другий день. Ми відвідали низку об'єктів і обговорили велику кількість питань. Ми зустрічаємося з людьми для того, щоб дізнатися про проблеми і намагатися виокремити якісь моменти, які вимагають доопрацювання, та донести їх до центральних органів влади для того, щоб їх вирішити, - сказала Юлія Світлична. - Головна мета сьогоднішньої зустрічі - в тому, щоб експерти з гендерних питань могли поділитися своїми напрацюваннями в цій сфері, розповісти про свою діяльність. Крім того, наша зустріч надасть нам можливість вникнути в усі моменти та подивитися, наскільки ми зможемо бути один одному корисні. Для того, щоб всі ідеї, які є у нас, втілити в життя, використовуючи всі можливості. І я думаю, що наша з вами робота буде продуктивною».

У ході зустрічі присутніх ознайомили з роботою та перспективними напрямками діяльності Гендерного центру Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».

«Ми посилюємо у навчальних планах гендерний компонент. Це важливий крок у впровадженні гендерної рівності взагалі у нашому суспільстві. Зокрема, до навчальних планів ми впровадили близько 30 дисциплін, які пов’язані з проблемами гендерної освіти. Наприклад, це «Гендерна політика в Україні», «Діяльність соціального працівника з вирішення гендерних питань» та інші. Наші студенти у процесі проходження практики проводять уроки гендерної рівності в школах», - розповіла керівниця центру Ольга Рассказова.

Окрім того, експерти відзначили, що на Харківщині також проводиться наукова робота з гендерної проблематики, відбуваються конференції, семінари, тренінги, ведеться робота з підвищення кваліфікації викладачів тощо. Учасники заходу наголосили на тому, що діяльності осередків гендерної освіти вищих навчальних закладів необхідна підтримка на міністерському рівні.

«Ми впроваджуватимемо розуміння гендерної рівності на рівні школи, а було б добре, якщо б ще на рівні садочка, - зазначила Ірина Луценко. - Все починається зі зміни свідомості, з того моменту, коли народилася дитина. Ми можемо працювати на рівні адміністрацій, студентів, але основа закладається ще в дитинстві. Дитина народилася - і вона бачить, як батько ставиться до матері, які відносини в сім’ї: рівні вони, чи є насильство. Основна ідея -  зробити неприпустимість домашнього насильства політикою держави».

Зокрема, Ірина Луценко наголосила на необхідності ратифікації Стамбульської Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашнього насильства, яка пропонує комплексний підхід до протидії домашньому та гендерно обумовленому насиллю. Також народний депутат наголосила на необхідності реалізації в Україні Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», а також змін, які мають відбутися в силових структурах.

У ході зустрічі експерти з гендерних питань розповіли про регіональний експеримент з впровадження гендерного підходу до роботи загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, а також питання щодо шляхів подолання гендерно обумовленого насильства в умовах конфлікту на сході України. Учасникам зустрічі також презентували проект «Центр гендерної культури як інноваційний центр інтерактивної гендерної освіти».

Більше фото

Фото

Теги: світлична луценко зустріч харі наду

Версія для друку Поділиться:


Вверх