Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Діяльність держпідприємств у сфері АПК буде перевірена. Ігор Райнін

Діяльність держпідприємств у сфері АПК буде перевірена. Ігор Райнін

Що відбувається на державних сільгосппідприємствах і чому їх робота викликає масу питань у керівництва області, глава ХОДА пояснив в ході «Великого інтерв'ю» зі Світланою Орловською на телеканалі NewsOne.

Діяльність державних підприємств сфери АПК стала об'єктом особливої уваги обласної державної адміністрації та обласної прокуратури. Причина розгляду - низькі показники рентабельності та врожайності, які з року в рік демонструють окремі підприємства галузі.

«Одне з державних підприємств - і таких багато в Україні – минулого року демонструє врожайність зернових 22 центнера з гектара при середній врожайності по Харківській області 40 центнерів з гектара. І рівень рентабельності державне підприємство показує 5%, а в середньому по області ми маємо 46%. Великого слідства не потрібно, щоб зрозуміти, що там щось нечисто», - пояснив Ігор Райнін.

Він зазначив: державні підприємства у сфері АПК знаходяться в значно кращих стартових умовах, ніж приватні господарства, а причина нібито збитковості ДП - «злодійкуватий менеджмент». Головне завдання, яке ставить керівництво ХОДА, - державні підприємства повинні працювати на державу, відповідно, розпоряджатися майном тільки в рамках закону, не ховати «в тіні» свої реальні доходи і показники та приносити прибуток.

«Прокуратурою області розгорнуто серйозну, якісну роботу. Найближчим часом така робота вийде на певний пік. Але результати є вже зараз: повернуто до державної власності 4 тисячі гектарів землі, які були незаконно оформлені - фактично, вкрадені у держави, два елеватори... Так само ми будемо рухатися й далі», - заявив Ігор Райнін.

Він також зазначив, що з питань роботи держпідприємств сфери АПК керівництво області постійно підтримує зв'язок з їх органами управління - Академією аграрних наук України та Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Нагадаємо, ознаки порушення законодавства державними підприємствами АПК області стали однією з головних тем, які розглядалися на засіданні колегії обласної адміністрації 30 червня.