ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Вже майже 300 ОСББ отримали фінансову допомогу від держави на енергоефективні заходи

05 липня 2016 | 11:00

Про це повідомив Голова Держенергоефективності України Сергій Савчук.

«Ті ОСББ, які вже скористалися Урядовою програмою з енергоефективності, відчули її переваги. По-перше, ОСББ отримало безповоротну фінансову допомогу –  щонайменше 40% від суми залучених коштів на утеплення. По-друге, мешканці утепленого будинку значно скоротили витрати сімейного бюджету на оплату комунальних послуг», - так прокоментував Сергій Савчук дані щотижневого моніторингу дії Державної програми підтримки населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів.

Він зауважив, що на сьогодні є багато прикладів багатоповерхівок-учасників програми, в яких економія теплової енергії та газу сягнула 45-55% після впровадження енергоефективних заходів, а витрати на комунальні послуги знизилися на 20-50%.

За його словами, інтерес до Урядової програми з енергоефективності з боку ОСББ не спадає. Так, з 29 червня по 4 липня до програми приєдналося ще 8 ОСББ, які залучили 1 млн грн на проведення загальнобудинкових заходів з енергоефективності. Загалом в країні вже 272 ОСББ стали учасниками цієї програми, освоївши майже 25 млн грн на утеплення.

Державна підтримка на утеплення продовжує користуватися попитом і серед пересічних громадян. Найбільш популярні продукти – енергоефективні матеріали та обладнання. На їх придбання близько 4,5 тис. українських сімей залучили майже 70 млн грн лише протягом останнього тижня.

Сергій Савчук відмічає, що більшу частину цих коштів – 50,2 млн грн – освоїли 3,5 тис. родин, які отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг і також прийняли рішення долучитися до енергозбереження.

Нагадаємо, урядом запроваджено програму з утеплення житла, якою передбачено відшкодування:

- 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) – механізм заміни газових котлів для населення;

- 30% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) – для фізичних осіб для впровадження енергоефективних заходів;

- 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн в розрахунку на одну квартиру) - для ОСББ та ЖБК як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа-отримувач субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, йому відшкодовується 70% суми «енергоефективного» кредиту. Якщо в складі ОСББ є отримувачі субсидій, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів.

Крім того, в Агентстві створено «Контактний центр», оператори якого консультують, як скористатися програмою з енергозбереження та на які матеріали і обладнання надається компенсація від держави.

Теги: осбб урядова програма енергоефективність

Версія для друку Поділиться:


Вверх