Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

За допомогою Офісу Харківщини у Вашингтоні машинобудівники знайшли партнерів у Канаді

За допомогою Офісу Харківщини у Вашингтоні машинобудівники знайшли партнерів у Канаді

Група компаній «ХАРКІВМАШ», один із провідних українських виробників обладнання для нафтовидобування та нафтопереробки, досягла домовленості про створення спільного підприємства з компанією «Tundra Oil & Gas» (Канада).

Про це повідомив заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Олександр Лукашов. За його інформацією, майданчиком для пошуку партерів та проведення переговорів виступив Офіс Харківської області у Вашингтоні. За домовленістю, на базі «ХАРКІВМАШу» також буде створено сервісний центр зі збірки та обслуговування обладнання марки «Tundra» нового покоління.

Проект передбачає оновлення виробничої бази харківського підприємства із залученням інноваційних технологій та інвестицій партнерів. Як зазначив голова ради директорів «ХАРКІВМАШу» Костянтин Діхтяренко, реалізація проекту дозволить підвищити якість та знизити вартість продукції. Це посилить конкурентні позиції харківського виробника на традиційних для нього ринках Східної Європи та Азії, а також дозволить закріпитися на перспективних ринках Близького Сходу та Північної Америки.

«Ми звернулися до Вашингтонського офісу на початку року і з тих пір співпрацюємо практично в щоденному режимі. За п’ять місяців зроблено величезний обсяг роботи. Це аналіз північноамериканського ринку та визначення вартості входу до нього, аналіз конкурентів, підбір можливих партнерів для спільної діяльності та пулу профільних інвестиційних фондів, визначення маркетингової та бізнес стратегії, професійний юридичний супровід переговорів», – зазначив Костянтин Діхтяренко.

За словами голови ради директорів, створення спільного підприємства з відомою канадською компанією є складовою плану з виходу на ринок США, що значно спрощує його реалізацію. Серед наступних кроків, які відпрацьовуються разом із Вашингтонським офісом, – проведення ребрендінгу та підбір агентства з контролю якості для гарантування дотримання промислових стандартів і технічних умов США, а також подальша модернізація виробництва. Для цього ведуться активні переговори з низкою американських компаній про технологічно-інвестиційне співробітництво та розміщення виробництва брендової продукції на харківських потужностях. Зокрема, вже на стадії завершення переговори про закупівлю за кошти американських інвесторів технологічного обладнання такого флагмана галузі, як корпорація «Ariel» (США).

У свою чергу, координатор роботи Офісу Харківської області у Вашингтоні з американської сторони Шай Франклін підкреслив, що промисловий потенціал у поєднанні з високою міжнародною активністю відкриває перед Харківщиною реальну перспективу утвердження в якості «прем’єрного міжнародного гравця» (premier international player).

«Харківська область залишається єдиним українським регіоном з таким безпрецедентним представництвом та донесенням своїх інтересів до американських офіційних осіб і корпорацій, без будь-яких витрат для бюджету регіону, на умовах повної прозорості та підзвітності у відповідності до вимог Департаменту Казначейства США. Незважаючи на зрозуміле нетерпіння, нашим пріоритетом залишається, як і раніше, позиціонування Харкова для наступного бізнес-циклу – як в Україні, так і в Сполучених Штатах, – який розпочнеться в другій половині 2016 року і буде тривати у період президенства нового Президента США. Але наразі окремі харківські компанії вже отримують суттєві вигоди, і ми бачимо всі можливості, аби розвивати цей успіх», - зазначив пан Франклін.