Президент України присвоїв Харківському університету Повітряних Сил статус національного
Про це своє рішення Глава держави повідомив під час урочистостей на військовому аеродромі в Чугуєві, що були присвячені випуску молодих офіцерів льотного факультету вишу.
Звертаючись до випускників Харківського університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба, Петро Порошенко наголосив на провідній ролі університету в історії авіації України
«Тільки вісім країн світу володіють повною технологією створення літальних апаратів і мають систему підготовки особового складу. З огляду на виклики, які сьогодні стоять перед державою, якісна підготовка висококваліфікованих офіцерів-льотчиків є надзвичайно важливою. І Харківський університет Повітряних Сил справляється з виконанням цього завдання, - підкреслив Президент України. - Сьогоднішній випуск не схожий на попередні - вперше за роки незалежності випускники повністю оволоділи бойовою технікою, керуючи вертольотами Мі-8 і Мі-24, літаками-штурмовиками Су-25 і винищувачами МіГ-29. Випускники засвоїли програму підготовки на цих бойових літаках відповідним нальотом по 43 і 36 годин, а загальний наліт випускника за роки навчання в університеті перевищив 206 годин на кожного».
Під час урочистостей Глава держави також повідомив, що підписав Указ про присвоєння ХУПС звання національного.
Президент нагадав, що 2016 рік в Україні визнано роком Повітряних Сил. Та повідомив, що цього року на відновлення військової авіатехніки державою було спрямовано 2,5 млрд гривень. Цим коштом буде відновлено 50 літальних апаратів – 35 літаків і 15 гелікоптерів. У результаті їхня потужність підвищиться на 50 %.
Петро Порошенко зазначив, що вітчизняні ремонтні підприємства вже освоїли технології замкнутих циклів ремонту основних типів військової авіаційної техніки.
«Їхні потужності дозволяють модернізувати практично всю номенклатуру авіаційної техніки і майже на половину підвищити коефіцієнт її бойового застосування. У Повітряних Силах вже сьогодні використовуються більше 30 відремонтованих і модернізованих літаків різних типів МіГ-29, Су-24, Су-25 та Л-39», - зазначив Президент.
Він також повідомив, що в близькій перспективі планується закупівля спеціальних літаків на базі вітчизняного транспортного літака Ан-148, модернізація до 2020 року десятків літальних апаратів винищувальної, ударної та розвідувальної авіації, створення нових керованих авіаційних засобів ураження, засобів радіоелектронної боротьби, повітряної розвідки.
Нагадаємо, 24 червня випускаються більше 80-ти лейтенантів університету Повітряних Сил. 2 офіцери завершили навчання із золотою медаллю, 4 - отримають дипломи з відзнакою.