Харківські легкоатлети перемогли на чемпіонаті України

З 16 по 19 червня в Луцьку відбувся відкритий чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді.

В змаганнях взяли участь 617 спортсменів з 25 областей України та Києва, а також гості з Білорусі, Грузії, Молдови, Узбекістану, Туреччини, Ізраїлю, Індії та Венесуели. Харківську область на цих змаганнях представляли 43 атлети, які завоювали 28 медалей - 10 золотих, 11 срібних та 7 бронзових.

Переможцями в змаганнях серед дорослих стали: Наталя Погребняк - біг на 100м (10.55 сек.) та 200м (22.76 сек.), Ігор Бодров - біг на 100м (10.55 сек.), Вікторія Погорєльська - біг на 5000 метрів (15:50.67), Марина Килипко - стрибки з жердиною (4.30 м).

Срібні медалі вибороли: Ігор Бодров - біг на 200м, Станіслав Нестеровський - метання диска, Ірина Піменова - потрійний стрибок, Павло Безніс - потрійний стрибок, Юлія Шматенко біг на 5000м, Ася Бардіс - семиборство.

Бронзовими призерами стали: Анна Корнута - стрибки у довжину, Владислав Мандич - стрибки з жердиною, Тарас Шевцов - стрибки з жердиною, Катерина Ретіва-Довгенко - метання списа, Тетяна Вернигор - біг на 5000 метрів.

Серед молоді чемпіонками стали: Марина Килипко - стрибки з жердиною (4.30м), Павло Безніс - потрійний стрибок (16.55м), Лейля Аджаметова - біг на 100м (11.93 сек.), Андрій Дещенко - біг на 3000м з перешкодами (9:08.66), Руслан Шаров - метання диска (50.42м).

На другу сходинку п’єдесталу пошани піднялися: Олена Маляренко (біг на 100м з/б), Юрій Фєдосов (штовхання ядра), Владислав Мандич (стрибки з жердиною), Тарас Шевцов (стрибки з жердиною) та  Марина Немченко (біг на 5000м).

Треті місця вибороли Аліна Калістратова (біг на 100м) та Марина Немченко (біг на 1500м).

Крім того, Анна Луньова виконала норматив майстра спорту України міжнародного класу в стрибках у довжину (6м 63см), а Лілія Клінцова – норматив майстра спорту України в стрибках у висоту (1м 83см).

В загальнокомандному заліку збірна Харківської області з сумою 2555 очок перемогла в змаганнях дорослих. Друге місце було у команди Києва, третє – у Київської області.

В змаганнях серед молоді, набравши у сумі 1635 очок, легкоатлети Харківщини посіли друге загальнокомандне місце. Перше було за спортсменами Києва, третє виборола збірна Дніпропетровської області.

Також за підсумками чемпіонату України до спортсменів, які вже виконали нормативи допуску на ХХХІ літні Олімпійські ігри - Богдана Бондаренка (стрибки у висоту) та Наталі Погребняк (біг на 100м), - приєдналися Анна Корнута (стрибки у довжину – 6 м 70 см) та Марина Килипко (стрибки з жердиною 4.56 м). Їхні результати, показані на міжнародних змаганнях, ІААF визнала олімпійським нормативом.