Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харківській області соціальні виплати відновлять 19 тисячам переселенців

У Харківській області соціальні виплати відновлять 19 тисячам переселенців

Про це повідомив заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко.

Він взяв участь в урядовій селекторній нараді. Головним питанням, яке обговорювали на селекторі, стало відновлення соціальних виплат і процесу оформлення довідок тимчасово переміщеним особам. Нагадаємо, Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанов №502 і №637, які, зокрема, скасовують норму щодо проставлення в довідці ВПО позначки органами Державної міграційної служби та регулюють деякі питання здійснення виплат переселенцям. Відтепер довідка переселенця діятиме безстроково, що дозволить забезпечити своєчасне отримання пенсій та інших соціальних виплат.

Заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко в ході наради повідомив, що в Харківській області зареєстровано близько 193 тис. вимушено переміщених осіб.

«У нас проводиться відповідна робота і є взаєморозуміння всіх компетентних служб з цього питання. За нашими розрахунками, найближчим часом до нас звернуться близько 57 тис. ВПО, відновлення соцвиплат передбачається близько 19 тисячам, відновлення пенсійних виплат - близько 14 тисячам», - зазначив Євгеній Шахненко.

За інформацією першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА Тетяни Бабенко, незважаючи на призупинення виплат, органи соцзахисту отримували відповідні заяви від переселенців на продовження допомоги.

«Відновити виплати переселенцям з моменту, коли вони були припинені, нам буде нескладно», - запевнила Тетяна Бабенко.

За її інформацією, сама процедура реєстрації для переселенців залишиться колишньою.

«Також потрібно буде подати відповідну заяву, надавати необхідні документи для отримання допомоги, паспорт - для реєстрації. Єдина зміна - держава тепер має надійну систему контролю за призначенням виплат. Крім того, люди, які реєструвалися на підконтрольній уряду України території, але тут реально не проживали - не зможуть далі отримувати допомогу», - пояснила перший заступник директора Департаменту.

За її інформацією, відповідні робочі групи, які перевірятимуть, чи дійсно ВПО проживає за вказаним в довідці місцем проживання, будуть створені найближчим часом