Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківська область отримала золоту медаль Міжнародної виставки «Агро-2016»

Харківська область отримала золоту медаль Міжнародної виставки «Агро-2016»

Експозицію регіону другий рік поспіль визнають найкращою на головній сільськогосподарській виставці України.

«На «Агро 2016» Харківську область представили понад 70 підприємств АПК, харчової та переробної промисловості, - повідомив заступник голови ХОДА Марк Беккер. - Були три тваринницьких підприємства: «Гонтарівка» Вовчанського району представила корів спеціалізованої м'ясної породи шароле і овець породи прекос. Агрофірма «Подолівська» Барвінківського району представила поголів'я великої рогатої худоби спеціалізованої м'ясної абердин-ангуської породи, агрофірма «Барвінківська» експонувала поголів'я м'ясо-вовнових овець. Продукцію сільгоспмашинобудування представляв Лозівський ковальсько-механічний завод».

Цього року павільйон Харківської області, який займав площу 50 квадратних метрів, оформили в етно-стилі. У харківській «мазанці» гостей виставки зустрічали продавці та екскурсоводи у вишиванках. Свою продукцію виробники презентували в загальній стилістиці експозиції. Так, хлібозавод «Салтівський» і ТОВ «Полюс ЛТД» спеціально для «Агро 2016» приготували здобні картини та шоколадно-вафельні скульптури на етно-тему. Були і витвори кулінарного мистецтва від харківських м'ясокомбінатів.

Родзинкою харківської експозиції став стенд, присвячений сільському зеленому туризму. Наша область єдиною серед регіонів України включила до експозиції на «Агро 2016» презентацію туристичного потенціалу. Крім загальної інформації про цікаві об'єкти регіону, на експозиції представили одну з садиб Дворічанського району - «Родинна хата». Господарі садиби презентували етно-продукцію: обереги, трави, ляльок-мотанок.

«Ця частина експозиції Харківської області викликала інтерес у представників польської делегації на «Агро 2016». Так, член правління польської федерації сільського туризму «Гостинні господарства» запросив представників нашого регіону в серпні відвідати Польщу, щоб обмінятися досвідом у сфері розвитку сільського зеленого туризму», - розповів Марк Беккер.

Не менший інтерес у відвідувачів виставки викликала продукція харківських підприємств переробної та харчової промисловості. У гостей «Агро-2016» була можливість продегустувати всю представлену на виставці продукцію. Зокрема інтерес до харківських виробників, за спостереженнями організаторів виставки, проявили представники делегації США.

За результатами виставки та оцінки експертної комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України за вагомий внесок у розвиток аграрного сектора Харківську область нагородили золотою медаллю в номінації «За краще висвітлення регіонального розвитку та виставкову експозицію серед областей України».

БІльше фото