ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Кампанія побудови контрактної армії ефективна. Президент

14 червня 2016 | 14:46

14 червня Петро Порошенко взяв участь у роботі науково-практичної конференції «Уроки гібридної війни: воєнні аспекти», яка проходить у Генеральному штабі Міністерства оборони України.

«Адекватно реагуючи на дії агресора, ми повинні узагальнити вже набутий нами досвід і спрогнозувати подальші дії Російської Федерації щодо нашої держави. Постійно повинен вестися пошук ефективних стратегій захисту від «гібридних загроз». Мають вивчатися уроки цієї війни, тестуватися і підтверджуватися відповідні концепції протидії, покращуватися національні спроможності і взаємосумісність з НАТО», - сказав Глава держави.

За його словами, ще до того, як Україна стане членом НАТО, вона повинна мати натовську армію.

«Ми повинні визначити та забезпечити неухильне дотримання єдиних для всіх силових структур правових та технічних вимог до розробки та прийняття на озброєння техніки і майна з урахуванням стандартів армій країн НАТО», - додав він.

На переконання Глави держави, задля врегулювання ситуації недостатньо лише військового, дипломатичного, економічного чи будь-якого іншого окремого підходу.

«Розв’язана проти нашої держави гібридна війна вимагає від нас продовжувати застосовувати асиметричне комплексне реагування на загрози. Оборона від гібридної агресії теж має бути гібридною», - зауважив Петро Порошенко.

У цьому контексті, як наголосив Президент, важливою є жорстка, активна оборона, яка позбавляє сенсу наступальні дії противника, активна дипломатія, спрямована на забезпечення підтримки України, продовження дії міжнародних санкцій проти агресора.

Глава держави звернув увагу на необхідність вивчення можливостей територіальної оборони держави.

«На випадок агресії, питання побудови територіальної оборони, з урахуванням досвіду останніх двох років має бути ретельно опрацьовано», - зазначив Президент. Він також підкреслив необхідність охорони важливих державних об’єктів в глибині нашої території.

«Так само на випадок повномасштабного вторгнення має бути відшліфований план загальної мобілізації та функціонування країни в умовах воєнного стану, - сказав Президент. - Те, що ми зараз не оголошуємо загальної мобілізації, лише викликано тим, що кампанія побудови контрактної армії ефективна».

Глава держави доручив за підсумками роботи скласти проекти рішень і винести їх на засідання РНБО та передати на розгляд Уряду.

«Захист держави не лише завдання Президента та Генштабу, а й кожного громадянина України», - резюмував Президент.

Теги: порошенко президент оборона армія контрактна служба нато

Версія для друку Поділиться:


Вверх