Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Корейські інвестори зацікавлені потенціалом сфер енергетики й АПК Харківської області

Корейські інвестори зацікавлені потенціалом сфер енергетики й АПК Харківської області

Представники Харківської облдержадміністрації взяли участь у міжнародному форумі «Економічне співробітництво Україна - Корея», який відбувся 14 червня в Києві.

У форумі, що був присвячений пошуку нових напрямків співпраці між нашою країною та Республікою Корея, взяли участь представники міністерств України, науково-дослідних інститутів обох країн, міжнародних фінансових організацій, банків, представники українських і корейських компаній.

Харківська область стала єдиним регіоном України, що взяв участь у форумі. Представники Харківської облдержадміністрації були запрошені на захід, оскільки наш регіон є лідером у розвитку сфер енергетики й АПК. Саме ці напрямки були визначені як найбільш перспективні для міжнародного співробітництва між Україною та Кореєю.

Про досягнення Харківської області у сфері енергетики під час форуму розповів начальник управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Олексій Белоцький. Він зазначив, що Харківщина є лідером із видобутку вуглеводнів в Україні, а також надав корейським колегам інформацію щодо проектів, які реалізують у області спільно з міжнародними партнерами: будівництво міні-ТЕЦ в районах області, створення «Джерела нейтронів» в ННЦ ХФТІ та ін.

«Корейці готові зайти в Україну як партнери та інвестори. Сьогодні вони вивчають наш ринок, визначають його найбільш незаповнені ніші, консультуються з нашими фахівцями в галузі енергетики. Харківська область потребує модернізації процесу теплогенерації, тому ми готові до співпраці», - зазначив Олексій Белоцький.

Аграрний потенціал Харківської області на форумі презентував директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Нездюр.

«Корейська сторона зацікавлена ​​в спільній роботі над відновленням систем зрошення наших полів. Це перспективний напрямок співпраці, оскільки зрошення дозволить нам збільшити врожайність, наприклад, зернових у два рази», - розповів Олександр Нездюр.

Крім того, під час форуму обговорювалася можливість створення спільних підприємств переробної промисловості, а також виробництва сучасної сільгосптехніки.