Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

В обласному центрі служби крові вшанують почесних донорів України

В обласному центрі служби крові вшанують почесних донорів України

Заходи з нагоди Всесвітнього Дня донора відбудуться 14 червня в будівлі Центру служби крові за адресою: вулиця Клочківська, 366. Початок о 9:30.

«У цей день донорам Харкова й області будуть вручені посвідчення «Почесний донор України», кадрових і почесних донорів ХОЦСК нагородять грамотами та подяками. Крім того, відвідувачі зможуть побачити тут виставку дитячих малюнків «Здай кров заради життя», - повідомили в Харківському обласному центрі здоров'я.

За даними Центру здоров'я, у Харківській області за роки незалежності статус «Почесний донор України» отримали 2 940 осіб. Вони здали 40 максимальних доз крові або 60 доз плазми.

Довідка. За повідомленням Харківського обласного центру служби крові, сьогодні в області 94% запасів крові забезпечується завдяки добровільним безоплатним донорам. Пріоритетним напрямком розвитку служби крові в Харківській області є забезпечення якісними, безпечними продуктами крові установ охорони здоров'я. У порівнянні з 2014 роком, відсоток активних кадрових донорів від загальної кількості збільшився на 1,2%. Показник донацій від активних кадрових донорів у 2015 році склав 46,8% і щорічно зростає. Щорічно для забезпечення потреб медичних установ області в компонентах і препаратах донорської крові заготовляють до 20 тисяч літрів крові. Це 35 - 40 тисяч донацій плазми і крові на рік.