Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

ПРООН запропонувало керівництву ХОДА брати участь в розробці проектів підтримки переселенців

ПРООН запропонувало керівництву ХОДА брати участь в розробці проектів підтримки переселенців

Реалізацію в Харківській області проектів щодо внутрішньо переміщених осіб обговорили 3 червня під час зустрічі заступника голови ХОДА Михайла Черняка з делегацією ПРООН в Україні.

Як зазначив в ході зустрічі Михайло Черняк, наш регіон зацікавлений в участі в проектах ПРООН, оскільки саме в Харківській області проживає найбільша кількість переселенців.

«Більшість з них відносяться до незахищених верств населення: з 200 тис. зареєстрованих в області переселенців понад 150 тис. - це пенсіонери, 13 тис. - діти. Незважаючи на те, що така кількість внутрішньо переміщених осіб дає відчутне додаткове навантаження на місцеві бюджети, тим не менш, ми виконуємо всі свої зобов'язання, і ці люди забезпечені всім необхідним», - підкреслив Михайло Черняк.

Він також зазначив, що голова облдержадміністрації Ігор Райнін - єдиний з керівників регіонів - звернувся до уряду з проханням відновити соціальні виплати переселенцям, які були припинені у зв'язку зі спеціальними перевірками.

«Ми працюємо з тимчасово переміщеними особами кожен день, тому, як ніхто інший, розуміємо, наскільки ця підтримка необхідна людям, які втратили все», - сказав заступник голови ХОДА.

Керівник проектного офісу, радник ПРООН з питань відновлення і стабілізації Кунал Дхар зазначив, що проекти організації, в першу чергу, спрямовані на підтримку найбільш соціально незахищених груп переселенців.

«Сьогодні ми реалізуємо проекти соціальної допомоги, підтримки малого і середнього підприємництва серед переселенців. Це, в основному, малі гранти. Але найближчим часом ми плануємо перейти до роботи в рамках масштабної комплексної програми», - розповів Кунал Дхар.

За його інформацією, для реалізації програми створять трастовий фонд, який будуть підтримувати міжнародні донори.

«Робота над створенням фонду вже триває, ведуться переговори на рівні українського уряду. Розмір трастового фонду залежатиме від пропозицій регіонів. Ви повинні розставити пріоритети і запропонувати чіткі напрямки роботи з внутрішньо переміщеними особами», - пояснив представник ПРООН.

Він також зазначив, що в роботі наглядової ради фонду будуть задіяні представники регіонів, в яких проживають переселенці.

«Керівники областей, на наш погляд, повинні не тільки вносити пропозиції, а й мати право голосу при прийнятті рішень», - підкреслив Кунал Дхар.

Михайло Черняк відзначив, що Харківська облдержадміністрація готова брати участь в цій роботі.

Більше фото