ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Лише за призначенням «позасистемних» сил прокуратура зміниться, як того потребує країна. Президент

13 травня 2016 | 15:11

Петро Порошенко представив колективу Генеральної прокуратури України нового керівника - Юрія Луценка.

На представленні нового Генерального прокурора також були присутні Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, керівники силових відомств.

Глава держави акцентував на важливості внесених змін до Закону України «Про прокуратуру» та відзначив, що «корекція законодавства та призначення на посаду Генерального прокурора позасистемної людини з великим суспільним авторитетом, стратегічним баченням розвитку не лише ввіреного йому відомства, а всієї України, є стратегічним кроком для всіх нас і дає унікальний шанс і нові можливості стати учасниками однієї з наймасштабніших реформ, якої потребує Україна».

Петро Порошенко висловив переконання, що лише за участі позасистемних сил прокуратура може змінитися, як цього  очікує українське суспільство, відповідно до потреб країни та її курсу на європейську інтеграцію. Такий підхід є «загальним правилом реформування».

Петро Порошенко висловив своє баченням реформи прокуратури та особливо наголосив на необхідності «її відкриття для притоку нових людей з-поза меж системи», що посилить внутрішню професійну конкуренцію і якість роботи відомства.

«Я переконаний, що більшість з вас, в тому числі - і внаслідок тих процесів, які відбулися на першому етапі реформування ГПУ, фахово і морально-психологічно готові працювати в нових умовах», - сказав Глава держави.

Президент підкреслив, що попри критичний настрій у суспільстві по відношенню до ГПУ, який він розділяє, все ж таки він проти «шельмування прокуратури»: «Не можна мазати чорною фарбою всіх і кожного, в тому числі - порядних та професійних людей, які віддано служать Україні та закону».

Президент наголосив на значному політичному та управлінському досвіді нового очільника Генпрокуратури - Юрія Луценка, та висловив впевненість в його здатності бути незалежним і захистити ГПУ від будь-яких політичних впливів.

«Лише його політична вага, я впевнений, чітко дозволяє йому сказати «ні» будь-якій політичній фігурі. Юрію Віталійовичу, ви нікому і нічим не зобов’язані - ані Президенту, ані уряду, ані парламенту, ані будь-якій політичній силі. Працюйте по совісті, за Конституцією і законом», - сказав Петро Порошенко.

«У вас величезна і багата політична біографія, ви в цьому житті займали величезну кількість посад, але я бачив, як вчора, виходячи на трибуну, ви хвилювалися. І я дуже зрадів цьому, бо я думаю, що в нас існує абсолютно чітке розуміння, що більш відповідальної роботи, ніж у цих умовах робота на посаді Генерального прокурора, у вас ще не було», - додав Глава держави зазначивши, що на новому генпрокурорі, його подальшій роботі та змінах у ГПУ нині зосереджена увага не лише України, а й усього світу.

Водночас, Президент наголосив і на тих змінах, які вже були проведені в системі ГПУ: позбавлення прокуратури права загального нагляду; передача повноважень з боротьби з корупцією до практично сформованих широкою громадськістю Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; створення Національного бюро розслідувань; люстрація і масштабне скорочення кількості працівників.

«Це серйозні кроки, значну частину яких вже зроблено. Але я наголошую, що будь-яке проведення реформ, будь-які тести, вдосконалення роботи неможливі без підвищення рівня грошового утримання, заробітної платні прокурорських працівників. Вони не мають «пасти задніх». І рівень зарплати реформованої прокуратури має бути такий самий, як і в Антикорупційній прокуратурі та Антикорупційному бюро», - сказав Петро Порошенко, звернувши увагу на те, що перед працівниками прокуратури постають не менш важливі виклики та завдання, ніж перед працівниками зазначених новостворених структур.

Глава держави акцентував увагу на питанні відновлення поваги до роботи службовців прокуратури, без чого неможливо отримати очікувані результати під час проведення конкурсів на посади в місцеві прокуратури. Президент зазначив, що очікує оновлення структури, притоку «свіжої крові» і нових кадрів.

Глава держави особливо наголосив, що не втручатиметься в роботу прокуратури, а свою місію бачить в тому, щоб системно створювати нові інституції і реформувати існуючі, «щоб вони об’єктивно і без політичних впливів вирішували, хто є законослухняним громадянином і має повною мірою користатися правами й свободами, а хто заслужив на обмеження волі».

Президент також підкреслив важливість проведення судової реформи та висловив сподівання, що найближчим часом Верховна Рада конституційною більшістю прийме нову редакцію закону «Про судоустрій».

Теги: порошенко луценко

Версія для друку Поділиться:


Вверх