ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Ветерани області отримали майже 80 млн грн одноразової допомоги до Дня Перемоги

05 травня 2016 | 16:34

Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага під час прес-конференції 5 травня.

Зокрема, з державного бюджету для одноразових виплат до 9 травня Харківській області було виділено 76,7 млн грн.

«Загалом грошову допомогу за державною програмою отримали 83 тисячі 400 учасників війни, які проживають на Харківщині», - уточнив Юрій Шпарага.

Найбільші виплати - майже 3 тис. грн - передбачені особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. В Харківській області - це два Герої Радянського союзу.

Інвалідам війни та колишнім малолітнім, яким на момент війни не виповнилося 14 років, в’язням концтаборів, гетто та інших місць примусового тримання, що визнані інвалідами загального захворювання, передбачено: інвалідам І групи - 2975 грн, ІІ групи - 2600 грн, ІІІ групи - 2310 грн.

Учасникам бойових дій та колишнім малолітнім, яким на момент війни не виповнилося 18 років, в’язням місць примусового тримання та дітям, які народилися в цих місцях, урядовою програмою передбачено виплатити по 920 грн.

Також директор Департаменту соцзахисту зауважив, що в цьому році було збільшено деякі види виплат. Так, членам сімей загиблих учасників війни і жертв нацистського переслідування, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, в цьому році виплатили по 500 грн ( в минулому - 465 грн).

Учасникам війни та колишнім в’язням таборів, гетто та інших місць примусового ув’язнення, особам, вивезеним на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників цьогоріч виплатили по 400 грн (торік - по 170 грн).

«На сьогодні майже всі мешканці Харківщини, яким передбачено одноразову грошову допомогу за державною програмою, її отримали. Цей процес буде завершено протягом найближчих двох днів», - зазначив Юрій Шпарага.

Крім того, одноразові виплати учасникам бойових дій передбачені обласною комплексною програмою соціального захисту населення.

«За регіональною програмою учасники бойових дій, які мешкають на Харківщині, отримали по 1,5 тис грн.  Загалом на ці виплати було спрямовано 2 млн грн. Ці кошти вже виплачені ветеранам на 100%», - повідомив Юрій Шпарага.

Фото

Теги: шпарага день перемоги грошові виплати учасники війни

Версія для друку Поділиться:


Вверх