Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Україна високо цінує міжнародну допомогу у подоланні наслідків Чорнобильської трагедії. Президент

Україна високо цінує міжнародну допомогу у подоланні наслідків Чорнобильської трагедії. Президент

Про це Петро Порошенко наголосив під час заходів з нагоди 30-ї річниці аварії на ЧАЕС.

«Ми вдячні міжнародній спільноті, особливо - ЄБРР, Японії - як країні, що головує в G7, США та іншим країнам «Великої Сімки», а також ЄС за їх цінну та своєчасну допомогу. Це є важливим проявом солідарності з Україною, який вселяє впевненість, що спільно ми подолаємо наслідки Чорнобильської аварії», - підкреслив Глава держави, наголосивши, що Україна високо цінує проекти міжнародної допомоги, підтримку вироблення електроенергії та реалізовані соціальні і науково-дослідні проекти.

В присутності Президента міністр екології та природніх ресурсів Остап Семерак, директор Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» Ігор Грамоткін та президент Європейського банку реконструкції та розвитку Сума Чакрабарті підписали Третю Поправку до Грантової Угоди між Урядом України та Державним спеціалізованим підприємством «Чорнобильська АЕС», в якості одержувача, і ЄБРР.

«Це - правильна інвестиція в правильну справу - перетворення нашого світу на безпечніше місце», - підкреслив Глава держави.

Президент підкреслив, що спільними зусиллями необхідно зробити все можливе для попередження повтору подібних трагедій у майбутньому та перетворення ядерної енергії на більш безпечну.

«Ми бажаємо змінити парадигму та реалізувати новий підхід до управління Чорнобильською зоною. Ми віримо, що колись у майбутньому ця зона стане відомою не лише через свою трагедію, але й через винаходи, зроблені тут», - зазначив Глава держави.

Президент нагадав, що Чорнобильська аварія стала найбільшою техногенною катастрофою в світі, яка отруїла тисячі квадратних кілометрів радіацією та забрала багато життів.

«В той же час, Чорнобиль є й прикладом героїзму тих тисяч людей, які ризикували своїм життям, щоб зупинити розповсюдження радіоактивного пилу. Сьогодні ми вшановуємо їх», - зазначив Глава держави.

Президент висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю з міжнародними партнерами.

«Дякую, що ви тут. Дякую за те, що ви - з Україною», - резюмував Петро Порошенко.

Перед підписанням Угоди для завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива Президент відвідав зону будівництва цього об'єкта. Глава держави проінспектував стан виконання робіт на СВЯП-2, де ознайомився з технологією подачі та зберігання відпрацьованого ядерного палива.

СВЯП-2 - об'єкт ДСП «Чорнобильська АЕС», де зберігатиметься відпрацьоване, так зване - мокре паливо, безпосередньо з Чорнобильської електростанції, яке зараз зберігається на об'єкті СВЯП-1, термін експлуатації якого, за прогнозами, - до 2026 року.

Орієнтовно введення в експлуатацію СВЯП-2 заплановано на 2017 рік.