Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

В рамках співпраці з USAID в області реалізують кілька проектів в сфері надання адмінпослуг

В рамках співпраці з USAID в області реалізують кілька проектів в сфері надання адмінпослуг

Перспективи розширення співпраці регіону з Офісом ініціатив перехідного періоду USAID в рамках проекту «Українська ініціатива зміцнення громадянської довіри» обговорили в ході зустрічі заступника голови ХОДА Юлії Світличної з директором Офісу Стівеном Ленноном.

Відкриваючи зустріч, Юлія Світлична поінформувала представника USAID про економічну і суспільно-політичну ситуацію в регіоні, а також розповіла про реалізацію реформ в Харківській області. Зокрема, сторони обговорили хід впровадження електронного документообігу та системи ProZorro.

«Ми знаходимося на початковому етапі впровадження електронного документообігу, який зараз проходить в апараті ХОДА. Впровадження електронного документообігу зробить механізм прийняття управлінських рішень прозорим і зрозумілим для громадян. Також ця система допоможе нам скоротити фінансування на організацію нашої діяльності», - зазначила Юлія Світлична.

Вона також навела приклади позитивної співпраці регіону з USAID.

«На території області впроваджено низку проектів - починаючи від допомоги внутрішньо переміщеним особам і закінчуючи допомогою структурним підрозділам центральних органів виконавчої влади на місцях. В ході візиту офіційної делегації Харківської області до Вашингтона ми провели зустріч з керівництвом USAID і домовилися, що будемо впроваджувати нові проекти. USAID запропонувало впровадження одного з проектів, який дозволить надавати кредити малому і середньому бізнесу в сфері агропромислового комплексу. Також хотіла відзначити, що у нас є домовленості про реалізацію спільних проектів в сфері надання адміністративних послуг, а також реалізації низки проектів, які сприяють розвитку економічного сектора», - розповіла заступник голови ХОДА.

Стівен Леннон поцікавився ходом реалізації проекту з будівництва Обласного центру надання адміністративних послуг. Юлія Світлична зазначила, що в цій сфері робота триває за двома напрямками. По-перше, це - будівництво самої будівлі з урахуванням всіх вимог, які повинні бути дотримані для відкриття центру.

«Другий напрямок - це наповнення роботи центру послугами, які допоможуть людям відчути результат його роботи. Ми б хотіли надавати ті послуги, які в Україні «зарегульовані», наприклад, - видача водійських прав, оформлення закордонних паспортів, різних довідок, які на даний момент важко оформити. Наше завдання - в тому, щоб до цього центру міг прийти будь-який мешканець області, незалежно від місця проживання, і отримати необхідні документи законно і в найкоротші терміни», - пояснила Юлія Світлична.

Директор Офісу громадських ініціатив перехідного періоду USAID розповів про напрямки діяльності організації.

«Ми працюємо за наступними напрямками: це довгостроковий розвиток, а також ініціатива, яка спрямована на допомогу в перехідні періоди для різних країн і гуманітарну допомогу. Всі ці напрямки відрізняються за часом за тривалістю проектів, за швидкістю реагування, в залежності від тих умов, в яких ми працюємо, - повідомив Стівен Леннон. - Що стосується гуманітарної допомоги, ми реагуємо досить швидко на виклики, досить швидко можна отримати бюджет під певні дії. Що стосується сталого розвитку, то це - довгостроковий напрямок. І буває, що часом для того, щоб реалізувати проект, необхідно кілька років його планувати. Що стосується перехідних ініціатив, то наш Офіс швидко реагує на виклики. Офіс є каталізатором фінансування наступних програм, тому що дуже часто Уряд США дивиться на те, наскільки ефективно реалізуються проекти в завданих рамках. Якщо ваш проект з надання адміністративних послуг буде успішним і ефективним, і результати будуть очевидні, то це позитивно вплине на подальшу співпрацю».

Стівен Леннон також відзначив позитивний ефект, який дає розвитку співробітництва між Харківщиною і США відкриття Офісу Харківської області у Вашингтоні.

«Добре, що вдалося організувати роботу офісу у Вашингтоні, що можна продовжувати співпрацю не тільки, коли ми приїжджаємо до України, а й безпосередньо в США», - зазначив директор Офісу громадських ініціатив перехідного періоду USAID.

Більше фото