Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На обліку органів соцзахисту в регіоні перебуває більше 5200 учасників АТО

На обліку органів соцзахисту в регіоні перебуває більше 5200 учасників АТО

15 квітня під керівництвом заступника голови ХОДА відбулася селекторна нарада стосовно питань соціального захисту учасників АТО.

«Допомога учасникам АТО -  питання дуже принципове. Це завдання визначено Президентом України Петром Порошенком, як одне з пріоритетних у державі. У Харківській області питання, що пов’язані з допомогою учасникам АТО, знаходяться під особистим контролем голови ХОДА Ігоря Райніна. Я ще раз наголошую, що потрібно дуже серйозно і відповідально відноситися до цих питань», - попередив Михайло Черняк.

На сьогодні у Харківській області на обліку в органах соціального захисту населення перебувають 5217 учасників АТО та 151 член сімей загиблих, 46 осіб мають статус інваліда війни.

Як зазначив директор Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації Юрій Шпарага, з початку року за рахунок коштів державного бюджету курс психологічної реабілітації пройшли 95 учасників АТО, санаторно-курортним лікуванням забезпечено 10 учасників бойових дій, технічні та інші засоби реабілітації отримали 11 осіб. Також забезпечено направлення учасників АТО на соціальну та професійну адаптацію. З початку року місцевими управліннями області укладено або знаходяться на стадії укладання договори про навчання 72 осіб на суму 322 тис. грн.

«З метою надання учасникам АТО та членам їх сімей додаткових соціальних гарантій у рамках діючих обласних програм з обласного бюджету на 2016 рік передбачено виділення коштів у сумі більше 2 млн грн та ще 4 млн грн - на матеріальну допомогу до Дня захисника України», - зазначив Юрій Шпарага.

Також він нагадав, що з квітня минулого року при Харківському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створений та функціонує інформаційно-консультаційний центр для осіб з числа демобілізованих військовослужбовців та їх сімей, у якому спеціалістами, кризовими психологами та представниками Асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій надаються індивідуальні та групові консультації. Всього роботою ІКЦ було охоплено 636 осіб.

«На місцевому рівні ведеться робота щодо створення груп взаємодопомоги та взаємопідтримки для демобілізованих із зони АТО військовослужбовців та членів їх сімей. Такі групи працюють при Куп’янському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Балаклійському, Борівському Ізюмському, Кегичівському, Харківському, Чугуївському районних центрах. До діяльності груп залучаються кризові психологи, спеціалісти різних структурних підрозділів органів влади та місцевого самоврядування. На сьогодні запроваджуються заходи щодо налагодження роботи на базі Дергачівського районного та Лозівського міського центрів», - зазначив Юрій Шпарага.

Михайло Черняк також дав доручення головам райдержадміністрацій вжити заходів щодо активізації інформаційної роботи з учасниками АТО з метою направлення їх на відпочинок, проходження курсу психологічної реабілітації, санаторно-курортного лікування тощо.

Більше фото