На фінансування ПТУ в містах області спрямували 42 млн грн (інфографіка)
Про те, як на Харківщині вирішили проблему фінансування професійно-технічних навчальних закладів, розповів під час прес-конференції директор Департаменту науки і освіти ХОДА Анатолій Бабічев.
Він повідомив, що розпорядженням голови облдержадміністрації на утримання 10 ПТУ в шести містах області було спрямовано 30 млн грн.
«Це стабілізаційна субвенція для Харківської області з державного бюджету. Голова облдержадміністрації Ігор Райнін прийняв рішення в повному обсязі спрямувати ці кошти в міста обласного значення для фінансування ПТУ. Крім того, міські ради на минулому тижні також ухвалили відповідні рішення і виділили для утримання закладів загалом 12 млн грн», - уточнив Анатолій Бабічев.
За його словами, виділені на сьогодні кошти дозволять виплатити викладачам заробітну плату, а студентам - стипендію, яких вони не отримували з 1 січня, коли припинилося державне фінансування закладів профтехосвіти. Також ПТУ матимуть змогу погасити комунальні борги.
Наявних коштів вистачить на 6 місяців роботи закладів. Загалом на утримання цих 10 закладів у 2016 році потрібно 70 млн грн.
«В подальшому міста обласного значення мають винайти кошти і самостійно фінансувати ПТУ, які знаходяться на їх території. Це - вимога закону про державний бюджет на 2016 рік, який змінив систему фінансування профтехосвіти», - зазначив директор Департаменту науки і освіти.
Нагадаємо, 13 ПТНЗ, які знаходяться на території сільської місцевості районів області, утримуються за рахунок обласного бюджету - на їх фінансування обласна рада затвердила видатки в сумі 71 млн грн.
ПТУ, що розташовані на території міста Харків, фінансуються з міського бюджету, на їх утримання спрямували 171 млн грн.
Говорячи про подальшу долю закладів профтехосвіти в області, Анатолій Бабічев зазначив, що їх мережа потребує оптимізації.
«Систему необхідно реформувати. Наприклад, зараз в Харкові є заклади, в яких навчаються по 40 учнів - утримувати їх недоцільно, особливо враховуючи, що в місті функціонують по декілька закладів одного профілю. Їх треба об’єднувати. Тобто мова йде не про ліквідацію, а про створення крупних регіональних центрів профтехосвіти», - розповів директор департаменту.
В сільській місцевості оптимізація не застосовуватиметься, оскільки там ПТУ виконують не лише освітню, а й соціальну функцію.
«Там дітям більше немає, де навчатися. Тим більше, що в сільській місцевості ПТУ здебільшого - сільськогосподарського профілю, і вони дійсно потрібні», - підкреслив Анатолій Бабічев.
Також в ході реформування системи ПТУ необхідно змінити профорієнтацію закладів.
«Найближчим часом за дорученням голови ХОДА буде створена регіональна рада, яка займатиметься розвитком системи профтехосвіти, до неї увійдуть, в тому числі, роботодавці. Їх завдання - сформувати перелік професій, які сьогодні дійсно потрібні на ринку праці. Ми над цим працюємо, і вже влітку, думаю, побачимо результати», - зазначив Анатолій Бабічев.