ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Об’єднання громад - базова реформа, від якої залежать всі перевтілення в країні. Михайло Черняк

29 березня 2016 | 14:58

Практичні аспекти об’єднання громад обговорили під час інформаційного семінару з головами місцевих рад - потенційних центрів майбутніх об’єднаних громад Харківської області.

Відкриваючи роботу семінару, заступник голови ХОДА Михайло Черняк зазначив, що в Харківській області реформування проходить на глибинному рівні, що дозволить отримати ефективний результат.

«Сьогодні вже нікого не потрібно переконувати в доцільності об’єднання, всі розуміють, що це - єдиний правильний шлях розвитку. Але, перш ніж об’єднатися, необхідно ретельно відпрацювати всі механізми, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації. - Тому ми не поспішаємо, а працюємо з осмисленням, враховуючи досвід колег, які вже об’єдналися. В результаті об’єднані громади Харківщини будуть працювати на дійсно якісно новому рівні».

Михайло Черняк наголосив, що територіальна реформа - одна з багатьох реформ, які проводяться сьогодні в країні, але саме вона є базовою, саме під неї будуть адаптуватися всі інші реформи, оскільки вони проводитимуться вже в об’єднаних громадах.

Про особливості фінансування та бюджетні відносини в об’єднаних громадах учасникам семінару розповіла заступник директора Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Людмила Даменцова.

Вона зазначила, що об’єднані громади отримуватимуть додаткові кошти на розвиток з державного бюджету. В цьому році 159 громад, які вже об’єдналися та провели вибори в 2015 році, отримають від держави 1 млрд грн.

«Ці кошти розподіляться відповідно до площі громад, а також кількості сільського населення, - уточнила Людмила Даменцова. - Увагу зосереджено саме на сільському населенні, оскільки ми в жодному разі не можемо допустити, щоб розвивалися тільки центри громад, а сільські населені пункти занепадали. Саме для повноцінного розвитку як міської, так і сільської місцевості й проводиться реформа».

Представниця Мінрегіону також зазначила, що для повноцінного функціонування громадам необхідно розробити схеми планування територій - це дозволить ефективно залучати до розвитку інвесторів та створювати робочі місця.

Керівник Харківського регіонального Офісу з підтримки реформи місцевого самоврядування та децентралізації повноважень органів виконавчої влади Діана Барінова зупинилася на кадровому питанні та пояснила учасникам семінару, що працівникам сільських та селищних рад не варто хвилюватися з приводу того, що вони залишаться без роботи.

«Насправді фахівців на місцях сьогодні не вистачає, і люди з досвідом дуже потрібні. Зокрема, сільські та селищні голови зможуть виконувати нотаріальні функції та реєструвати акти цивільного стану тощо. Для цього депутати об’єднаних громад мають передати їм відповідні повноваження рішенням сесії», - розповіла Діана Барінова.

Начальник управління фінансових ресурсів та з питань власності Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОДА Ольга Шамаєва розповіла учасникам семінару про фінансування об’єднаних громад за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Вона наголосила на необхідності брати участь у конкурсі проектів розвитку, які фінансуються з фонду.

«Сьогодні діє абсолютно прозора схема фінансування. Від вас вимагається лише писати якісні проекти, які мають відповідати регіональній програмі розвитку та законодавству», - підкреслила Ольга Шамаєва.

Вона нагадала, що для того, щоб взяти участь у конкурсі на наступний рік, залишився лише один місяць.

Фахівці зазначили, що за проектним принципом сьогодні працює весь цивілізований світ, і згодом Україна, вірогідно, також повністю перейде на проектне фінансування.

Учасникам семінару нагадали, що для того, щоб перейти на прямі бюджетні відносини с державним бюджетом у 2017 році, вони мають об’єднатися та провести вибори в нових громадах не пізніше жовтня цього року. Для цього відповідні документи до облдержадміністрації потрібно подати до 1 червня.

В ході семінару представники громад мали змогу задати питання щодо об’єднання фахівцям, а також поділитися досвідом з колегами під час неформального спілкування.

Фото

Теги: черняк семінар об’єднання громад територіальна реформа

Версія для друку Поділиться:


Вверх