Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Майкл Лаллі та Ігор Райнін провели робочу зустріч з керівниками великих підприємств регіону

Майкл Лаллі та Ігор Райнін провели робочу зустріч з керівниками великих підприємств регіону

Предметом обговорення стали спільні з американськими компаніями проекти, які вже успішно реалізуються на території Харківської області, та перспективи розширення співпраці.

Голова Харківської обласної державної адміністрації зазначив: з трьох днів, які заступник Міністра торгівлі США проведе в Україні, півтора він буде перебувати в нашому регіоні. Це говорить про великий інтерес і довіру до нашої області з боку американських партнерів.

«Для Харківської області - це велика подія, оскільки всім зрозуміло, що американський ринок має великі можливості. Але для того, щоб ці можливості були використані на території України або Харківської області, довіру потрібно виправдовувати», - підкреслив керівник області.

Майкл Лаллі, у свою чергу, пояснив: мета візиту американської делегації до Харківської області - ознайомитися з потенціалом регіону та напрацювати конкретні схеми співпраці з місцевими підприємствами за посередництва Міністерства торгівлі США і Посольства США в Україні.

«Уже є приклади співпраці - спільне підприємство «Хартрон» (ще з 1994 року), недавно підписаний меморандум про взаєморозуміння між американською енергетичною компанією Westinghouse і харківським «Турбоатомом». Наша корпорація приватних закордонних інвестицій при Уряді США підтримує банківську сферу тут через фінансування 8 млн доларів у «Мегабанк», який підтримує розвиток малих і середніх підприємств Харківської області, - перерахував Майкл Лаллі. - Сьогодні ми продовжуємо нашу співпрацю з Харківською областю. Вважаю, що це дуже перспективно. Ми готові працювати з вами сам на сам, щоб розбудувати партнерство з американськими компаніями».

Учасниками зустрічі стали представники найбільших підприємств регіону в сферах машинобудування, фармації, ІТ-технологій, харчової промисловості, представники банківського сектора. Всі вони підтвердили зацікавленість в розширенні співпраці з американськими партнерами за допомогою ХОДА.

«Останнім часом я зачастив до будівлі обладміністрації й дуже радий, що мене залучають до спільної роботи, - зазначив Президент Групи DCH Олександр Ярославський. - Ми розраховуємо, що з вашою допомогою ми розширимо це взаємне співробітництво. З нашого боку обіцяємо чесне ставлення до всіх проектів: якщо ми їх почнемо, то ми точно їх закінчимо. Я сподіваюся, що ці переговори дадуть новий поштовх для розвитку Харківської області».

Генеральний директор ПАТ «Турбоатом» Віктор Субботін підтвердив, що підприємство вже активно працює з американськими партнерами. Домовленості щодо реалізації двох перспективних проектів були укладені протягом останнього півріччя.

«Буквально вчора завершився візит на «Турбоатом» представників компанії Holtec, вони проводили технічний аудит. Фахівці однозначно підтвердили нашу здатність брати участь у проекті, ми маємо намір в найближчі місяці вже підписати конкретний контракт. Буквально місяць тому ми підписали меморандум з компанією Westinghouse про перспективу співробітництва з модернізації атомних блоків України. Це десятки мільйонів доларів реальних інвестицій, які будуть вкладені в ядерну енергетику України, а для нас, як для виробників, це реальне завантаження і робочі місця», - розповів Віктор Субботін.

Ігор Райнін повідомив представникам бізнесу про те, як надалі буде будуватися спільна робота між Харківською областю і США.

«Ми з паном Лаллі домовилися про механізм співпраці. З нашого боку з Посольством США в Україні координацію дій буде здійснювати Юлія Світлична, з боку Посольства США - пані Мішель Сміт, як представник комерційного підрозділу посольства. Ми також маємо домовленість, що це питання буде знаходитися під моїм контролем і контролем пана заступника Міністра торгівлі США, - пояснив голова ХОДА. - У нас є всі можливості пропонувати американським партнерам, вашим американським колегам, різні варіанти співпраці, які будуть вигідними для обох сторін. Наш інтерес - це щоб Харківська область розвивалася, щоб відкривалися нові підприємства, були підвищені обсяги промислового виробництва, щоб люди мали високу заробітну плату, стабільні робочі місця і соціальні гарантії. Тому цей трикутник: американський бізнес - український бізнес - органи влади - повинен бути ефективним».

Більше фото