ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Майже 90 тисяч переселенців перевірять, щоб визначити - чи мають вони право отримувати соціальні виплати

24 лютого 2016 | 15:48

Майже 90 тисяч переселенців перевірять, щоб визначити - чи мають вони право отримувати соціальні виплати

Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага.

«Приблизно 3 місяці тому почала надходити інформація від правоохоронних органів. Наводилися такі факти, що особи приїжджають з окупованої території буквально з мішками банківських карток і одноосібно знімають кошти в банкоматах начебто для того, щоб вивезти ці кошти на окуповану територію для тих громадян, які отримали право на соціальну допомогу і на виплати пенсій саме у Харківській області», - пояснив Юрій Шпарага.

За його словами, у лютому до департаменту надійшов лист від Служби безпеки України, в якому зазначається, що «у ході проведення перевірочних заходів встановлено, що низка осіб з числа зазначених категорій населення безпідставно оформили довідки та соціальні виплати, в тому числі - пенсійне забезпечення, передбачені постановою Кабінету Міністрів України № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

За словами директора департамента, зазначена інформація підтверджується даними Державної прикордонної служби України, відповідно до яких на час оформлення документів та соціальних виплат вказані особи знаходилися поза межами контрольованої Україною території.

«За списками СБУ – це 88 800 осіб, - зазначив Юрій Шпарага. - Управління соціального захисту населення найближчим часом тимчасово призупинять їм виплати. У районних державних адміністраціях і містах обласного підпорядкування створені комісії, передбачені Указом Президента, визначено склад комісій, до яких повинні входити працівники соціальних служб, управління внутрішніх справ, міграційної служби та низки інших. Комісія виходить на місце проживання, за яким зареєстрована особа, що претендує на отримання соціальної допомоги. Якщо людина там не проживає, складається протокол, і потім взагалі анулюється довідка про те, що людина має статус переселенця. До речі, призупиняємо й виплату пенсійного забезпечення».

Юрій Шпарага також зазначив, що 15 тисячам осіб уже призупинено виплату соціальної допомоги.

«Це тимчасова міра. Вона не лишає людину права на виплату. Звичайно, якщо протягом одного дня чи навіть протягом місяця буде з’ясовано, що людина проживала на цій території, та виплати їй призупинили безпідставно, то їх буде поновлено в повному обсязі», - зазначив керівник Департаменту соцзахисту.

Він підкреслив, що департамент буде робити все можливе, щоб люди, які на сьогодні потребують соціального захисту, його отримали.

«Хвилюватися вимушено переміщеним особам, які сьогодні проживають на території Харківської області та отримують соціальну допомогу, абсолютно немає підстав. Не треба йти до управління соціального захисту. Комісії будуть іти на місця і по кожному конкретному випадку прийматимуть рішення. Тому всі, хто має статус тимчасово переміщеної особи, можуть просто спокійно очікувати того, що інформація про їх місце проживання буде перевірена», - зазначив Юрій Шпарага.

Довідка. Станом на 18 лютого 2016 року у Харківській області офіційно зареєстровано 211 тисяч 700 внутрішньо переміщених осіб. Приблизно 1000 – 1300 осіб реєструється щотижня.

Фото

Теги: шпарага переселенці виплати перевірка

Версія для друку Поділиться:


Вверх