ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

В регіоні посилюють заходи безпеки для попередження випадків африканської чуми свиней

22 січня 2016 | 12:00

Які роботи вже провели, і що ще необхідно зробити, обговорили на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ХОДА.

«У 2015 році в Україні зафіксували кілька десятків спалахів африканської чуми свиней. Найнеприємніше для нас, що вірус виявлений у сусідніх Сумській і Полтавській областях, а в Луганській і Донецькій ситуація практично не контролюється. Останні спалахи африканської чуми було зафіксовано в Полтавській області 26 і 28 грудня 2015 року», - повідомив заступник голови облдержадміністрації Марк Беккер.

Він зазначив, що в господарствах нашого регіону знаходиться близько 305 тисяч голів свиней, понад 110 тис. з них - на агрокомбінаті «Слобожанський» в Чугуївському районі.

Про заходи безпеки, що вживаються в регіоні, розповів начальник Головного управління ветеринарної медицини в Харківській області Геннадій Піщанський.

«У період з серпня по вересень 2015 року на кордоні з неблагополучними щодо АЧС областями - Полтавською та Сумською - було встановлено ветеринарні медичні пости, дезінфекційні бар'єри в Краснокутському, Красноградському та Богодухівському районах. Ці заходи дозволили знизити ризик проникнення інфекції на територію області. Проведено 757 досліджень патматеріалу від полеглих свиней, за результатами отриманих досліджень ДНК вірусу африканської чуми свиней виявлено не було. Для огляду мисливських угідь на предмет виявлення хворих і полеглих диких кабанів створено 86 груп, до складу яких входить 262 людини. Розроблено та затверджено 175 маршрутів мисливськими угіддями. З метою надання моніторингових досліджень щодо АЧС в 2015 році було відстріляно 499 голів диких кабанів, за результатами лабораторних досліджень ДНК збудника АЧС виявлено не було. На даний момент область залишається благополучною за цим захворюванням», - пояснив Геннадій Піщанський.

Тим не менш, фахівці, що входять до складу надзвичайної протиепізоотичної комісії, підкреслили, що цілу низку питань в області ще необхідно вирішити. У тому числі - налагодити облік поголів'я свиней в приватних домогосподарствах. Заходи безпеки належить посилити й Національним природним паркам - «Гомільшанські ліси», «Слобожанський» і «Дворічанський», - де поки що належним чином не організували моніторинг стану диких кабанів.

«Протягом місяця необхідно провести перевірку роботи всіх парків щодо реалізації заходів з подолання африканської чуми свиней», - доручив Марк Беккер, вислухавши доповідь про проведену в нацпарках роботу.

Серед завдань, поставлених заступником голови ХОДА фахівцям, - введення суворої звітності щодо ситуації з АЧС, продовження клінічних оглядів поголів'я, створення запасів дезінфекційних засобів і засобів індивідуального захисту в кожному районі області.

«Одне з головних питань - чітке дотримання ветеринарно-санітарних вимог утримання свиней. Є дуже жорсткі санітарні вимоги, їх потрібно виконувати, - підкреслив Марк Беккер. - У цю роботу включитися всім, у тому числі - й тим органам управління, які повинні контролювати виконання завдань».

Нагадаємо, в 2015 році в Україні зареєстрували 40 спалахів африканської чуми свиней - на території 9 областей: Чернігівської, Київської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Миколаївської, Одеської, Житомирської та Рівненської. Зокрема, чотири спалахи відбулися в спеціалізованих господарствах. Найбільш велика - на агрокомплексі «Калита» в Київській області, де було понад 60 тис. голів свиней. Все поголів'я довелося знищити.

Теги: беккер чпк безпека африканська чума свиней тваринництво

Версія для друку Поділиться:


Вверх